$
בורסת ת"א

החברה לישראל: ההפסדים של צים קטנו - ואלה של קורוס גדלו

חברת הספנות רשמה ברבעון הראשון הפסד של 63 מיליון דולר לעומת 112 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד; מיזם הרכב הסיני רשם הפסד של כ-59 מיליון דולר לעומת כ-23 מיליון ב-2013

ניר צליק 09:4428.05.14
החברה לישראל, הנמצאת בשליטת עידן עופר, רשמה הפסד של 62 מיליון דולר ברבעון הראשון בעקבות ההפרשה שביצעה כיל על רקע ההפסד בבוררות המסים בים המלח. החברה לישראל הפרישה כ-70 מיליון דולר. לולא אותה הפרשה היתה רושמת החברה לישראל רווח של כ-8 מיליון דולר לעומת הפסד של 41 מיליון דולר ברבעון המקביל.

עידן עופר עידן עופר צילום: בלומברג

 

מבחינת החברות הבנות, מיזם תחנות הכוח בדרום אמריקה, איי סי פאואר רשם רווח של כ-47 מיליון דולר ברבעון הראשון לעומת רווח של כ-20 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, גידול של כ-135%. הרווח כולל רווח חד פעמי כתוצאה מרכישת חברה בניקרגואה, רכישה שהושלמה במהלך הרבעון. בנטרול הרווח החד פעמי, הרווח הנקי ברבעון הראשון הוא כ-31 מיליון דולר, גידול של כ-55% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. מחזור המכירות המאוחד של אי סי פאואר הסתכם ברבעון הנוכחי בכ– 325 מליון דולר, לעומת כ- 176 מליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

צים, חברת הספנות ההפסדית של החברה לישראל שנמצאת בדרכה להסדר, רשמה הפסד של 63 מיליון דולר ברבעון הראשון לעומת הפסד של 112 מיליון דולר ברבעון המקביל. אם ההסדר יאושר החברה לישראל תרשום רווח של כ-535 כתוצאה מההסדר.

 

צים הודיעה לאחרונה על הגעה להסכמות על תנאי הסדר החוב בהיקף של למעלה מ-3 מיליארד דולר, שבמסגרתו יומר חוב בהיקף של 1.4 מיליארד דולר להון מניות. צים הגיעה להבנות עם משרד הביטחון על שינוי תנאי "מניית הזהב" כך שיישמרו במלואם האינטרסים החיוניים של המדינה, ובמקביל יאפשרו לצים להשלים את הסדר החוב ולצאת לדרך חדשה. כחלק מתנאי ההסדר תזרים החברה לישראל לצים 200 מיליון דולר כהון מניות, תדאג למימון נוסף של 50 מיליון דולר כחוב וכן תוותר על חוב על סך 238 מיליון דולר, וכן תעמיד ערבות בסך 10 מיליון דולר לטובת עדכון מניית המדינה. כמו כן ירד שיעור אחזקתה של החברה לישראל בצים מכמעט 100% ל-32%.

 

קורוס מיזם הרכב הסיני, רשם הפסד של כ-59 מיליון דולר לעומת הפסד של כ-23 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. ברבעון הראשון החלה קורוס בפעילות מסחרית, ומחזור המכירות ברבעון הראשון הסתכם בכ-20 מיליון דולר. סך עלות המכירות היא כ-19 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x