$
בורסת ת"א

שמן מודיעה: חלק מבעלי השליטה עוכבו הבוקר לחקירה

לפי הודעת שמן, מדובר בחקירה לגבי התקשרות החברה לקבלת שירותים מצד ג' לשכירת שטח אחסון ורציף, ושירותים נלווים, לצורך ביצוע קידוח "ים 3" מול חופי אשדוד; המסחר במניה יחודש בדקות הקרובות

שי סלינס 14:5027.05.14

חברת שמן גז ונפט הודיעה היום לבורסה בתל אביב כי למיטב ידיעת החברה, חלק מבעלי השליטה בחברה (אשר אינם מכהנים כנושאי משרה בחברה) עוכבו הבוקר לחקירה על ידי משטרת ישראל במסגרת חקירה שהיא מנהלת לגבי התקשרויות בנמל אשדוד.

 

לפי הודעת החברה, מדובר בחקירה לגבי התקשרות החברה לקבלת שירותים מצד ג' לשכירת שטח אחסון ורציף ושירותים נלווים לצורך ביצוע קידוח "ים 3".

 

עוד הוסיפו בשמן כי למיטב ידיעת החברה, נושאי המשרה בה לא נחקרו באזהרה במסגרת החקירה הנ"ל.

 

המסחר במניית שמןשהופסק בשעה 11:24 יחודש ב-15:15 - כך לפי הודעת החברה. 

 

הפעילו לחצים על חברות אחרות

על פי החשד, גורמים בנמל, ביניהם בכירים, יצרו מנגנון לקידום עניינן של חברות פרטיות המצויות בשליטת מקורבים להם, ואשר מספקות לחלקם רווחים במישרין ועקיפין. זאת בתמורה לשוחד ולטובת הנאה מאותן חברות. בנוסף, על פי החשד, הם הפעילו לחצים על חברות אחרות אשר ביקשו לפעול בנמל או לספק שירותים בנמל, זאת על מנת להבטיח את שירותי החברות הפרטיות שאת עניינן ביקשו אנשי הנמל החשודים לקדם - גם כאשר היה בכך לפגוע בהכנסות הנמל.

 

העבירות הנחקרות הן חשד לשוחד מרמה והפרת אמונים, שימוש לרעה בכוח משרה, סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה, זיקה פרטית של עובד ציבור ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. היחידה מנהלת מזה שנה חקירה סמויה ביחד עם רשות המסים ובסיוע הרשות להלבנת הון ובליווי פרקליטות מחוז דרום.

 
ג'קי בן זקן אברהם נניקשווילי ג'קי בן זקן אברהם נניקשווילי צילום: עמית שעל

 

בן-זקן, איש עסקים ופעיל פוליטי בעיר אשדוד, עלה למגרש של אנשי העסקים ברמה הארצית לפני כעשר, כאשר רכש ביחד עם שותפו אברהם נניקשוילי וכדרוגלן העבר חיים רביבו את השליטה בשלד הבורסאי מנופיים פיננסים.

 

כיום מחזיק בן זקן ב-14% ממניות שמן ושותפו נניקשוילי מחזיק ב-9% ממניות שמן, שערכן צנח ביותר מ-97% בשנה האחרונה. באוקטובר האחרון דיווחה שמן כי קידוח "ים 3" בו היתה שותפה נמצא יבש. בנוסף לפרשה הנוכחית, בן זקן עומד בלב פרשה אחרת בה נחשד בהרצת מניות מנופים כאשר היה מבעלי השליטה בה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x