$
בורסת ת"א

אקירוב על העסקת שולה זקן: "היא לא היתה יעילה, אז שלחנו אותה"

בעל השליטה באלרוב מתייחס בראיון ל"כלכליסט" לתקופת העסקתה של ראש לשכתו של רה"מ לשעבר אהוד אולמרט: "אלרוב היא חברה שמעסיקה 2,500 עובדים - ותמיד יש כאלה שבאים והולכים". את פעולות הממשלה להורדת מחירי הדיור מכנה אקירוב: "זריית חול בעיניים"

שי סלינס 15:1126.05.14

"אלרוב היא חברה שמעסיקה 2,500 עובדים ותמיד יש כאלה שבאים והולכים. שולה זקן לא היתה יעילה, אז שלחנו אותה", כך אומר בעל השליטה בחברת אלרוב, אלפרד אקירוב, בשיחה עם "כלכליסט" בתשובה לשאלה מה עומד מאחורי העסקתה של ראש לשכתו של רה"מ לשעבר, אהוד אולמרט. "גם הבן של שולה היה מועסק לפני 15 שנה בביטחון בחברה, עבד פה שנתיים ועזב. אין פה דבר יוצא דופן", הוסיף אקירוב.  

כזכור, החשד הוא שהעסקתה של זקן עד אפריל 2013 של זקן נעשתה לבקשת אולמרט במטרה לסייע לה במימון הגנתה המשפטית - ובכך בעקיפין לגרום לה לשתוק בכל הנוגע לאישומים הפליליים נגדו. יודגש כי הפרקליטות אינה רואה באקירוב חשוד, ולא מיוחס לו כל חשד.

 

"זריית חול בעיניים"

בנוסף מתייחס אקירוב בשיחה עם "כלכליסט" גם למצב הנדל"ן בישראל ולניסיונות של הממשלה להוריד את מחירי הדיור. "בינתיים חוץ מדיבורים לא עושים כלום. אין בעיה להוריד את המחירים. צריך לבנות 100 אלף יחידות דיור על קרקע חקלאית ואז ניתן יהיה למכור דירות ב-700-600 אלף שקל לדירה. הבעיה היא בצד של ההיצע - לא בביקוש".

 

"גם ההצעה של מע"מ 0% היא מבחינתי זריית חול בעיניים. אם יורידו את המע"מ על הדירות אז בסופו של דבר מנהל מקרקעי ישראל יעלה את מחיר הקרקע ולא עשינו עם זה כלום", מוסיף אקירוב.

 

שולה זקן שולה זקן צילום: תמר מצפי

 

"יהיה שיפור בהמשך"

את הרבעון הראשון של השנה סיימה אלרוב נדל"ן עם נכסים שוטפים בהיקף של 301 מיליון שקל, לעומת 310 מיליון שקל בסוף שנת 2013. הקיטון נבע בעיקר מקיטון לקוחות של בתי המלון של הקבוצה. נכון לסוף הרבעון הראשון הסתכם ההון העצמי של החברה ב-3.06 מיליארד שקל - בדומה להון העצמי של החברה בתחילת השנה.

 

בתקופת הדוח הסתכמו ההכנסות משכר דירה ב-81 מיליון שקל, לעומת 77 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. עיקר הגידול בהכנסות שכר דירה נובע מתחילת הפעלת בניין משרדים בשוויץ החל מאוקטובר 2013 וכן מרכישת מרכז מסחרי בשוויץ בנובמבר באותה השנה.

 

התזרים מפעילות שוטפת הסתכם בתקופת הדוח ב-44.6 מיליון שקל, לעומת 20 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. בתקופת הדוח הסתכם ההפסד התפעולי מהפעלת מלונות הקבוצה בסך של כ-3 מיליון שקל, לעומת הפסד תפעולי של כ-13 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. בהחברה ציינו הרבעון הראשון בכל שנה הינו הרבעון החלש של השנה ותוצאותיו אינן משקפות את התוצאות השנתיות של בתי המלון של הקבוצה.

 

מלונות החברה בישראל מצודת דוד ומלון ממילא, תרמו 6 מיליון שקל לעודף התפעולי, בעוד שמלון לוטריה בצרפת רשם הפסד תפעולי של 900 אלף שקל. בנוסף מלון קפה רויאל בלונדון תרם 7.3 מיליון שקל להפסד התפעולי, בהשוואה לתשומה שלילית של 13.1 מיליון שקל לפני שנה.

 

בשורה התחתונה, הרווח הנקי המיוחס לבעלי החברה הסתכם ברבעון הראשון בחצי מיליון שקל, לעומת הפסד של 4 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הכולל המיוחס לבעלים של החברה ברבעון הראשון הסתכם ב-6 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-70 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. עם זאת השורה התחתונה הושפעה בעיקר מהתחזקות המטבעות האירופאיים ביחס לשקל.

 

מה דעתך על מניית אלרוב נדלן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אלרוב נדל"ן, המוחזקת על ידי חברת אלרוב ישראל, מחזיקה ומתפעלת נכסי נדל"ן מניב ועוסקת בייזום, בנייה וניהול של נכסי נדל"ן הכוללים דירות מגורים למכירה, שטחי מסחר, משרדים ומלונות.

 

לגבי תוצאות הרבעון אמר אקירוב: "אנו שבעי רצון מהשיפור בפעילות המלונאית של הקבוצה ברבעון הראשון לעומת התקופה המקבילה בשנה בקודמת. על פי ניסיונה של הקבוצה במגזר המלונאות, הרבעון הראשון בכל שנה הינו הרבעון החלש של השנה ותוצאותיו אינן משקפות את התוצאות השנתיות של בתי המלון של הקבוצה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x