$
בורסת ת"א

אקסטל השלימה הנפקה ראשונה בת"א: גייסה 945 מיליון שקל באג"ח

הנפקת חברת הנדל"ן האמריקאית שבשליטת גארי ברנט נהנתה מביקושי יתר של 1.3 מיליארד שקל. אקסטל הגדילה את סכום הגיוס המקורי שתוכנן לעמוד על 700 מיליון שקל. הריבית על האג"ח - 4.95%

מיקי גרינפלד 11:2125.05.14

חברת הנדל"ן האמריקאית אקסטל (Extell) שבבעלות גארי ברנט השלימה בסוף השבוע את השלב המוסדי בגיוס הענק והראשון שלה בת"א. החברה הנפיקה אג"ח בדירוג A2 וזכתה לביקושי יתר של כ-1.3 מיליארד שקל - מול כוונתה הראשונית לגייס סכום של עד 700 מיליון שקל.

 

אקסטל ניצלה את המקסימום האפשרי לשלב המוסדי וגייסה בפועל כ-945 מיליון שקל. הריבית שנקבעה במכרז המוסדי הינה 4.95%. שער הריבית האמור מהווה רף מקסימאלי לצורך השלמת הגיוס הציבורי הצפוי במהלך השבוע הקרוב והשלמת גיוס כולל של כ-1.050 מיליארד שקל.

 

את ההנפקה מובילים קונסורציום חתמים בראשות איפקס הנפקות המנוהלת ע"י אליאב בר-דוד ואהרון סמרה, משרד עורכי הדין שמלווה את ההנפקה - משרד שמעונוב ושות' - ומשרד קוסט, פורר גבאי את קסירר, EY, הינם רואי החשבון של החברה.

 

מידרוג עדכנה הבוקר כי אישרה את הגדלת הגיוס בדירוג זהה לזה שניתן במקור: "בהמשך לדוח הדירוג הראשוני, מידרוג מאשרת דירוג A2 באופק יציב לסדרת אג"ח חדשה בסך של עד 1,050 מיליון שקל ע.נ. אותה תנפיק חברת Extell

Limited וזאת חלף 700 מיליון שקל ע.נ. כפי שפורסם בדוח הדירוג הראשוני מחודש מאי 2014. בכוונת החברה לבצע גידור של תמורת ההנפקה השקלית אל מול השינוי בשער החליפין של השקל מול הדולר. התמורה תשמש בעיקר לפיתוח הקרקעות והפרויקטים הקיימים במנהטן וכן לפעילות השוטפת".

 

אקסטל הכניסה לגיוס 10 מתוך 13 נכסי הנדל"ן שבבעלותה. נתוני החברה חושפים רווח של 230 מיליון דולר ב-2013 והון עצמי של 654 מיליון דולר. ברנט נחשב לאחד מיזמי הנדל"ן הבולטים במנהטן ונבחר ב-2013 לאיש המשפיע ביותר (Most Powerful) בתחום הנדל"ן בעיר ניו יורק על ידי המגזין האמריקאי New York Observer.

 

פרוייקט הדגל של אקסטל, One57 היוקרתי במנהטן, מגדל משולב למגורים ומלון, הוא מגדל המגורים הגבוה במנהטן כיום. בנייתו מושלמת בימים אלה והוא צפוי להניב הכנסות שעשויות להגיע לכ-2.6 מיליארד דולר. החברה מחזיקה, בין היתר, גם במלון W בכיכר ה- Times Square, אשר שוויו נאמד בכ-505 מיליון דולר ובו 509 חדרי מלון.

 

גארי ברנט גארי ברנט צילום: בלומברג

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x