שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

הקרן של דני נוה: בגלל אפס אקזיטים - תקבל עוד שנה

קרן אגת שייסד נוה, המשמש גם כיו"ר כלל ביטוח, היתה אמורה להסתיים באוגוסט. הראל והכשרה הצביעו בעד, כלל נמנעה. מנהל בגוף מוסדי: "מדובר בקרן גרועה"

רחלי בינדמן 07:3925.05.14

אגת מדיקל, שייסד דני נוה, השיגה את אישור המשקיעים להארכת תקופת חיי הקרן, לאחר שלא ביצעה אקזיט אחד בשבע שנות קיומה.

 

ל"כלכליסט" נודע כי השותפים המוגבלים בקרן, הראל והכשרה, אישרו את הארכת חיי הקרן (שאמורה היתה להסתיים באוגוסט) בשנה נוספת, ועל פי הסכם השותפות, ניתן לאשר שלוש הארכות של שנה אחת. עוד נודע כי משקיעת העוגן כלל ביטוח, שהשקיעה 30 מיליון דולר ב־2007, לא השתתפה בהצבעה על רקע היותו של דני נוה יו"ר כלל מאמצע 2013.

 

כלל הצביעה לפי הרוב

 

בכלל החליטו להצטרף להחלטת רוב המשקיעים. מנהל בגוף מוסדי המושקע באגת מדיקל אמר: "מדובר בקרן גרועה שלא ביצעה שום אקזיט שבע שנים. לא היתה לנו ברירה אלא לאשר את הארכת התקופה כדי שהמנהלים ינסו לממש את ההשקעות". רוב הקרנות הפועלות בתחום זה מבקשות הארכה של שנתיים־שלוש.

 

כאשר מונה נוה ליו"ר, המפקח על הביטוח דאז פרופ' עודד שריג קבע כללים בנוגע למעורבותו בקרן. בהסכם העסקתו הוא נדרש למכור את חלקו בקרן אגת השנייה. ביחס לקרן הראשונה חלקו של נוה מוחזק על ידי נאמן. עם זאת, נוה ממשיך לייעץ לחברות של הקרן עד למכירתן. עם מינויו ליו"ר, נחשפו דמי הניהול שקיבל מהקרן. עבור 2013 היה זכאי לדמי ניהול של 173 אלף דולר מהקרן, לאחר שנוכה חלק מדמי הניהול שלו מכלל ביטוח. דמי הניהול יגבו גם בתקופת ההארכה, עם זאת דמי הניהול בקרן במגמת ירידה, ועל פי מקורבים הם צפויים להיות נמוכים יותר בתקופת ההארכה. מהדו"חות של הקרן ל־2013 שהגיעו ל"כלכליסט" עולה כי סך דמי הניהול השנתיים ששילמו המשקיעים הוא 850 אלף דולר, ואליהם התווספו הוצאות של 64.5 אלף דולר.

 

מימוש החברות מתארך

 

גורמים המקורבים לקרן מודים כי לא מומשה השקעה אחת מתוך שמונה, אך מזכירים כי לומניס, שבה השקיעו 5 מיליון דולר, הונפקה לאחרונה ולאחר תקופת איסור מכירה שתסתיים בספטמבר יוכלו להתחיל לממש את ההשקעה ברווח כפול. באשר ליתר ההשקעות נטען כי מימושן אורך זמן רב מהצפוי: בעבר היה ניתן לממש חברות מתחום המכשור הרפואי מיד כשסיימו את הניסוי הראשון, ואילו היום הרוכשים ממתינים לביצועים ומכירות.

 

דני נוה דני נוה צילום: אוראל כהן

 

 

בקרן מעריכים כי בשנה הקרובה יצליחו לממש עוד ארבע חברות, ויישארו שלוש נוספות שימומשו לאחר שהקרן תזכה לעוד הארכה. "לקרן השקעות טובות, כאשר הנפקת לומניס צפויה להיות האקזיט הראשון", נמסר מהקרן. "לקרן השקעות טובות, כאשר הנפקת לומניס צפויה להיות האקזיט הראשון". 

מכלל נמסר: "החברה נמנעה מלקיחת חלק בהצבעה בנושא הארכת תקופת קרן אגת, ומחויבת להחלטה שהתקבלה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x