$
בורסת ת"א

עכשיו זה רשמי: דב בהרב מונה ליו"ר גילת

החברה דיווחה על צניחה של 22% בהכנסות הרבעון ל-51 מיליון דולר; בהרב יחליף את עמירם לוינברג, ממייסדי החברה, אשר החליט לסיים את תפקידו

ערן סוקול 16:1121.05.14

גילת רשתות לוויין העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מוצרים ושירותים לרשתות תקשורת לווייניות, דיווחה היום (ד') על תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה, עם צניחה של 22% בהכנסות שהסתכמו ב-50.9 מיליון דולר, ומנגד, שיפור תפעולי ומעבר לרווח תפעולי חיובי.

 

במקביל, כפי שנכתב ב"כלכליסט" הודיעה החברה, כי תמנה את דב בהרב לתפקיד יו"ר החברה במקומו של עמירם לוינברג, ממייסדי החברה, אשר החליט לסיים את תפקידו. לוינברג כיהן בעברו כמנכ"ל גילת עד שנת 2012, אז מונה במקומו ארז ענתבי, כאשר עזיבתו את תפקיד המנכ"ל היתה בעקבות תיקון 16 לחוק החברות. לוינברג היה ממקימי גילת ושימש כמנכ"ל ויו"ר הראשון של החברה.

מה דעתך על מניית גילת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בשורה התחתונה רשמה החברה הפסד של 600 אלף דולר או סנט אחד למניה, לעומת רווח נקי של 1.8 מיליון דולר או 4 סנט למניה ברבעון המקביל.

 

גם ה-EBITDA צנח ב-55% והסתכם ב-2.8 מיליון דולר או 5.5% מההכנסות, בהשוואה ל-6.2 מיליון דולר או 9.5% מההכנסות ברבעון המקביל אשתקד.

 

אבל יש גם אלומת אור בתוצאות הרבעון, שיעור הרווח הגומי עלה ברבעון החולף ל-39.3%, לעומת שיעור רווח גולמי של 34.8% ברבעון המקביל. בנוסף, הרווח התפעולי הסתכם ברבעון החולף ב-500 אלף דולר בהשוואה להפסד תפעולי של 100 אלף דולר שרשמה גילת ברבעון הרביעי של 2013. החברה מסבירה כי הסיבות העיקריות לירידה בהכנסות הן סיום הפרויקט בקולומביה וסיום שלב ההתקנות בפרויקט NBN Co באוסטרליה. בנוסף, הנהלת החברה מאשררת את היעדים שהציבה לשנת 2014, עם צפי הכנסות של 240-245 מיליון דולר ו- EDITDA של כ- 9%.

 

גילת לוויינים גילת לוויינים צילום: צביקה טישלר

  

"ברבעון זה השקנו מספר מוצרים, פרי השקעתנו המתמשכת בטכנולוגיות חדשניות", אמר ארז ענתבי, מנכ"ל גילת. "אנו צופים שהמחצית השנייה של השנה תהייה חזקה יותר כתוצאה מעליה בהכנסות בשוק המסחרי והביטחוני יחד עם עלייה בהכנסות מפרויקטים בפרו וקולומביה. לפיכך, אנו מותירים את היעדים שהצבנו לעצמנו לשנת 2014 כפי שהם".

 

גילת עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מוצרים ושירותים לרשתות תקשורת לווייניות בפס רחב. החברה מפתחת ומשווקת טרמינלים לווייניים (VSAT) המשמשים כציוד קצה לתקשורת לוויינית. בנוסף, משווקת גילת אנטנות בעלות פרופיל נמוך לתקשורת לוויינית בתנועה (SOTM) ואת הדור הבא של מגברי הספק ומודמים. גילת אף מספקת פתרונות רשת מנוהלת, שירותי תקשורת לוויינית לטלפוניה באזורי פריפריה וקישוריות אינטרנט באמצעות החברות הבנות שלה בארה"ב, פרו וקולומביה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x