$
בורסת ת"א

מבני תעשיה: הרווח הנקי של החברה טיפס ב-7% ברבעון הראשון

חברת הנדל"ן מקבוצת פישמן רשמה רווח נקי של 54 מיליון שקל בעיקר בזכות שיפור המכירות בפרויקט ברוסיה. עם זאת, הרווח הגולמי מנכסים מניבים ירד ב-9% והסתכם בכ-117 מיליון שקל

אסף גילעם 11:3420.05.14

חברת מבני תעשיהמקבוצת אליעזר פישמן מדווחת היום (ג') על תוצאות מעורבות לרבעון הראשון של 2014. הרווח הנקי טיפס ב-6.6% לעומת הרבעון המקביל והסתכם בכ-54 מיליון שקל, תודות לשיפור במכירות הדירות ברוסיה ורווחי שיערוך. מנגד רשמה חברת הנדל"ן ירידה בהכנסות מנכסים מניבים.

 

הכנסות החברה מנכסים מניבים (שכירות וניהול) ברבעון הראשון לשנת 2014 הסתכמו בכ-156 מיליון שקל, מתוכם כ-104 מיליון שקל בישראל – מדובר בירידה של 9% לעומת הרבעון המקביל, וירידה של 5% בהכנסות בישראל. מבני תעשייה מסבירה כי עיקר השינוי נובע ממימוש נכסים בישראל ובקנדה, מירידה בתפוסות במספר נכסים בקנדה ומירידה בשערי החליפין של המטבעות השונים בחו"ל בקיזוז גידול בהכנסות מדמ"ש בישראל, אשר נבע מסיומם של פרויקטים בתקופת הדוח ומהצמדת מרבית חוזי השכירות למדד.

 

כתוצאה מכך, הרווח הגולמי מנכסים מניבים (NOI) ברבעון הראשון לשנת 2014 הסתכם בהתאם בכ-117 מיליון שקל – ירידה של 8.6% בהשוואה בתקופה המקבילה אשתקד.

 

הרווח מפעולות רגילות בנטרול השינוי בשווי הוגן של נדל"ן להשקעה, הכרה בהכנסה ממכירת דירות ותוצאות חברות כלולות, הסתכם בכ-102 מיליון שקל, זאת לעומת כ-112 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

 

מבני תעשיה רשמה שיפור בסעיף מכירת הדירות שהסתכם ב-5 מיליון שקל, זאת בהשוואה לחצי מיליון שקל בלבד ברבעון המקביל. מעבר לזה נהנתה מבני תעשייה מרווחי שיערוך של 20 מיליון שקל – כמעט פי שלוש מהרבעון המקביל.

 

דודו זבידה, מנכ"ל מבני תעשיה דודו זבידה, מנכ"ל מבני תעשיה

 

למרות זאת, את הזינוק ברווחי השיערוך קיזז סעיף המימון: מבני תעשייה נהתה ברבעון המקביל מרווחי ני"ע משמעותיים בשל אחזקתה בחברת האם שלה, כלכלית ירושלים. מניית כלכלית ירושלים רשמה עלייה משמעותית ברבעון המקביל, וכיום אחזקתה של מבני תעשייה- 11.5% - נסחרת לפי שווי של 314 מיליון שקל. ברבעון המקביל רשמה מבני תעשייה רווח של 57 מיליון שקל, אך ברבעון הראשון השנה צנחו רווחי ני"ע ל-14 מיליון שקל בלבד. יחד עם רווחים אלו הסתכמו הוצאות המימון נטו ב-28 מיליון שקל, לעומת 14 מיליון נטו ברבעון המקביל.

 

למבני תעשייה שלושה פרויקטים הנמצאים בישראל בתהליך בנייה, בשטח כולל של כ -35 אלף מ"ר, ביוקנעם, חיפה וראשל"צ. הפרויקטים מיועדים לשימושים שונים (משרדים, מסחר ותעשייה). בנוסף, לחברה פרויקט בבנייה בסרביה (חלק החברה הוא 50%) בשטח כולל של כ- 15 אלף מ"ר ביעוד לשטחי מסחר.

 

בשנתיים האחרונות התמקדה מבני תעשייה יחד עם חברות הקבוצה האחרות בהורדת מינוף, מכירת נכסים ויצירת מקורות מזומנים לשירות החוב הגדול של הקבוצה. היקף המאזן בסוף הרבעון הראשון הסתכם בכ-10 מיליארד שקל, כשההון העצמי של החברה הסתכם בכ-2 מיליארד שקל.

 

בתחילת ינואר 2014, אישרה האסיפה הכללית של החברה התקשרות עם כלכלית ירושלים בע"מ ודרבן השקעות בע"מ בהסכם להקמת מטה הנהלה משותף, תחת מנכ"ל משותף, שיאגד את ניהול חברות הקבוצה ויספק להן שירותים. במהלך הרבעון הראשון לשנת 2014, מדווחת מבני תעשייה כי התחילה הקבוצה לפעול במסגרת המטה המשותף, תוך יצירת סינרגיה בין החברות בקבוצה וגיבוש הזהות הקבוצתית שלה.

 

דודו זבידה, מנכ"ל מבני תעשיה אמר היום: "החברה קוצרת ברבעון הראשון לשנת 2014 את פירות האסטרטגיה בה התמקדה בשנתיים האחרונות, קרי הקטנת חוב וייצוב פעילות החברה, תוך עלייה ברווח. כמו כן, המח"מ הממוצע של החוב עלה במהלך השנה האחרונה, וזאת בזכות פירעון הלוואות קצרות והחלפתן בהלוואות ארוכות, דבר אשר ימשיך לסייע באפשרויות לקידום צמיחה ויציבות פיננסית. לאור הצלחת האסטרטגיה של החברה בשנים הקודמות, החלטנו להתמקד בהמשך השנה בצמיחה והשבחה של נכסי החברה תוך ביצוע וקידום פרויקטים בהקמה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x