$
שווקי חו"ל

אסטרה זנקה צוללת ב-13% - דחתה הצעה משופרת נוספת של פייזר

ההצעה השלישית והמעודכנת של פייזר עמדה על 117 מיליארד דולר. החברה הבריטית מסרה כי "ההצעה ממשיכה להיות נמוכה מהשווי המתאים ולפיכך נדחתה". מנכ"ל פייזר: "איננו מתכוונים לעשות פעולה נוספת"

סוכנויות הידיעות 11:3119.05.14
חברת התרופות הבריטית אסטרה זנקה דחתה את הצעת הרכש המשופרת שהגישה עבורה פייזר אתמול (ראשון), בשווי של 55 ליש"ט למניה - 92.48 דולר. מחירה הכולל של ההצעה האחרונה עומד על 69.4 מיליארד ליש"ט - 117 מיליארד דולר. הצעתה המשופרת הקודמת של פייזר עמדה על 106.5 מיליארד דולר, לאחר שהמחיר שהציעה בתחילה עמד על 98.7 מיליארד דולר.

 

יו"ר ומנכ"ל פייזר, איאן ריד, אמר בראיון שהעניק אתמול לוול סטריט ג'ורנל כי החברה "לא יכולה לעשות עוד דבר בנוגע להצעה. איננו מתכוונים לעשות פעולה נוספת".

 

מפייזר נמסר עוד כי אינם מתכוונים לנסות לבצע השתלטות עוינת או לפנות ישירות לבעלי המניות. "מההתחלה אמרנו כי נשמור על משמעת בכל הנוגע למחיר שאנחנו מוכנים לשלם, ואיננו מתכוונים לסטות מהעיקרון המנחה הזה", הוסיף ריד בהצהרה שפרסם.

 

ההצעה של פייזר תקפה עד ה-26 במאי. על פי החוק הבריטי, פייזר תיאלץ להמתין תקופה מסוימת במידה שבכל זאת תהיה מעוניינת להגיש הצעה נוספת.

 

הוול סטריט ג'ורנל דיווח כי השיחות בין שני הצדדים החלו כבר ביום חמישי, כשההצעה המשופרת הראשונה שהועברה ביום שישי עמדה על 53.50 ליש"ט למניה. 

 

בהצהרה שפרסם היום התייחס יו"ר אסטרה זנקה ליף ג'והנסון למגעים, וטען שהדירקטוריון של החברה ימליץ אך ורק על הצעה הגבוהה ב-10% מהסכום בהצעה האחרונה. "ההצעה הסופית מהווה שיפור קל בלבד, והיא ממשיכה להיות נמוכה מהשווי המתאים להערכת הדירקטוריון, ולפיכך נדחתה", אמר ליף.  

 

אסטרה זנקה אסטרה זנקה צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x