שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

תשובה מקטין מינוף: רוכש את החוב של דלק פטרוליום ב-161 מיליון שקל

קבוצת דלק תבצע פדיון מוקדם לכלל האג"ח של החברה דרכה מחזיקה הקבוצה בדלק US. אסי ברטפלד, מנכ"ל קבוצת דלק: "המהלך נובע מרצון להשטיח את הפירמידה ולהקטין מינוף"

שי סלינס 11:1119.05.14

קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה פנתה הבוקר (יום ב') לבית המשפט לאשר פדיון מוקדם של אגרת חוב (סדרה ז') של החברה הבת, דלק פטרוליום (100%). 

הבקשה נעשתה מתוך רצון החברה לפעול בהתאם לחוק הריכוזיות המטיל מגבלות שונות על חברות הבנויות בצורה פירמידילית ובכללן, איסור על חברת שכבה שנייה לשלוט בחברת שכבה אחרת.

 

על פי המתווה המוצע, יבוצע פדיון מוקדם ומלא של כלל אגרת החוב מסדרה ז' שבמחזור אשר מועד פירעונה הסופי עתיד להתבצע ביוני 2016. הסכום שישולם למחזיקי איגרות החוב יעמוד על 161 מיליון שקל - שווי השוק של איגרות החוב לפי שער הנעילה בבורסה ביום חמישי האחרון.

 

אסי ברטפלד, מנכ"ל קבוצת דלק אסי ברטפלד, מנכ"ל קבוצת דלק צילום: עמית שעל

 

אסי ברטפלד, מנכ"ל קבוצת דלק: "ההצעה לבצע פדיון מוקדם של הסדרה נבעה מהרצון לבטל שכבה בפירמידה ברוח חוק הריכוזיות, ולהמשיך את הקטנת המינוף של הקבוצה תוך שימוש בתמורה שהתקבלה ממכירת מניות דלק US ולהקטין את הוצאות המימון שלה. הבקשה לבית המשפט שהוגשה לפדיון מוקדם מגלמת בתוכה לא רק את מלוא מחיר החוב אלא גם את הריבית ואת תוספת הקרן ואנחנו בטוחים שקבלתה תשרת את שני הצדדים".

 

דלק פטרוליום שולטת בדלק ישראל, מחזיקה בדלק US ועוסקת בהפעלת תחנות דלק וחנויות נוחות באירופה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x