$
שווקי חו"ל

וול מארט פרסמה תחזית מאכזבת - וסיימה רבעון חלש

ענקית הקמעונאות האמריקאית צופה לסיים את הרבעון הנוכחי עם רווח של 1.15-1.25 דולר למניה - מתחת לצפי האנליסטים העומד על רווח של 1.28 דולר למניה. סיימה את הרבעון הקודם עם ירידה של של 1.4% בתנועת הלקוחות

שירות כלכליסט 15:1015.05.14

וול מארט פרסמה היום לפני המסחר דוחות רבעוניים חלשים ומדאיגים, אך גולת הכותרת בכל הנוגע לאכזבת המשקיעים היתה התחזית החלשה שפרסמה לרבען הנוכחי. ענקית הקמעונאות האמריקאית הציגה תחזית לרווח מתואם של 1.15-1.25 דולר למניה לרבעון זה - מתחת לצפי האנליסטים שעמד על רווח של 1.28 דולר למניה.

 

אשר לרבעון שחלף, וול מארט דיווחה על רווחים חלשים מהמצופה ועל ירידה נוספת במכירות בארה"ב. זוהי הירידה הרבעונית החמישית ברציפות של החברה.

 

בסיכום הרבעון שעבר הציגה הקמעונאית רווח של 3.59 מיליארד דולר או 1.11 דולר למניה, מול רווח של 3.78 מיליארד דולר או 1.14 דולר למניה ברבעון הראשון של 2013. הכנסות החברה מפעילותה בכל העולם עלו אמנם ב-0.8% ל-114.2 מיליארד דולר, אך לא עמדו בצפי האנליסטים שעמד על 116.3 מיליארד דולר.

 

וול מארט מתמודדת מזה כמה רבעונים עם ירידה בתנועת לקוחות בסניפיה, על רקע התחזקות המגמה של רכישות באמצעות אתרי אינטרנט. בשל כך פרסמה החברה תחזיות "רכות" יותר לשנה הקרובה והתריעה על לחץ כלכלי מתמשך.

 

קניות בוול מארט קניות בוול מארט צילום: בלומברג

 

על פי החברה, חלה ירידה של 1.4% בתנועת הלקוחות בתקופת הדוח - הרבעון השישי ברציפות שרשם ירידה בסעיף זה. המכירות בסניפיה של וול מארט ברחבי ארה"ב – למעט סניפים חדשים רשמו ירידה של 0.1% - בסעיף זה מדובר ברצף של חמישה רבעונים שליליים.

מה דעתך על מניית WALMART:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

"כמו קמעונאיות אחרות בארה"ב, מזג האוויר הקר והקשה באופן יוצא הדופן נתן את אותותיו במכירות וגרם לעלייה גבוהה מהצפוי בהוצאות התפעולית", אמר מנכ"ל הרשת דאג מקמילון, שנכנס לתפקידו בפברואר האחרון.

 

מקמילון אמר היום שאחת התגובות של וול מארט לבעיית המכירות הנחלשות בחנויות הענק שלה, תהיה פתיחה של סניפים קטנים יותר וחיזוק מערך המכירות ברשת האינטרנט.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x