$
בורסת ת"א

כריסטין לגארד: "המשבר באירופה עדיין לא מאחורינו"

בראיון שהעניקה לעיתון גרמני אמרה יו"ר קרן המטבע הבינלאומית כי שיעור האינפלציה הנמוך בגוש היורו מהווה סיכון להתאוששות

שירות כלכליסט 14:0412.05.14

אירופה ממשיכה בהתאוששות, אך המשבר הכלכלי שהכה באזור מאז 2008 עדיין לא הסתיים, כך מזהירה יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, כריסטין לגארד.

 

בראיון שהעניקה לעיתון הגרמני הנדלסבלאט, הזהירה לגארד כי חברות בדרום אירופה עדיין מתקשות להשיג אשראי. "ההתאוששות יצאה לדרך, זה נכון. חלק מהמדינות הצליחו לסיים בהצלחה את תכניות הסיוע, אך אין זה אומר שהמשבר הסתיים ושהמשימה שלנו הושגה", אמרה בריאיון שהתפרסם היום.

 

כריסטין לגארד כריסטין לגארד צילום: בלומברג

עוד המשיכה לגארד והזהירה כי שיעור האינפלציה הנמוך הנרשם כעת בגוש היורו מהווה אף הוא סיכון להתאוששות. דבריה מחזקים טענות דומות שהשמיע נשיא הבנק האירופי המרכזי, מריו דראגי. היא קראה לבנק המרכזי לאמץ מדיניות הקלה מוניטרית כדי לתמרץ צמיחה, אך במקביל עודדה ממשלות לנקוט בצעדים שישפרו את התחרותיות, כמו יישום רפורמות מבניות בשוקי העבודה.

 

לגארד התייחסה בדבריה גם למשבר באוקראינה, במסגרתו קרן המטבע כבר אישרה הלוואה של 17 מיליארד דולר למדינה, וטענה כי הוא מייצר סיכונים חדשים לצמיחה העולמית. עם זאת, הודתה לגארד שקשה לחזות את תוצאות המשבר ואת מידת ההשפעה שתהיה לו על מדינות אחרות. "אך עשויות להיות לו השלכות כלכליות חמורות", הוסיפה.

 

בהמשך הראיון דיברה לגארד גם על המצב במזרח התיכון, וקראה לממשלות באזור לקדם רפורמות כלכליות, ולהכניס יותר נשים למעגל העבודה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x