$
בורסת ת"א

בבילון במשבר: ההכנסות צנחו ב-74% ל-46.8 מיליון שקל

סיום ההתקשרות עם גוגל פגע קשות במספר המשתמשים החדשים. הרווח הנקי צנח ב-59% ל-16.7 מיליון שקל. בקופת המזומנים של בבילון - 186 מיליון שקל

ניר צליק 12:2812.05.14

השינויים במודל העסקי של בבילוןוסיום ההתקשרות עם גוגל ממשיכים להשפיעה לרעה על תוצאות חברת האינטרנט בבילון. החברה סיכמה את הרבעון הראשון עם צניחה של 74% בהכנסות ל-46.8 מיליון שקל, לעומת 177.9 מיליון שקל ברבעון המקביל.  

הקיטון בהכנסות החברה נבע בעיקר כתוצאה מהירידה בהשקעה ברכישת משתמשים חדשים. הורדת ההשקעה צפויה להמשיך ולגרום לירידה משמעותית בהכנסות החברה וברווחיה ברבעונים הקרובים. עיקר הכנסות החברה בתקופת הדו"ח נבעו משיתוף הפעולה עם יאהו (63%).

 

למרות הצניחה האדירה בהכנסות החברה, הצליחה בבילון לסכם את הרבעון הראשון עם רווח נקי של 16.7 מיליון שקל - אך גם כאן מדובר בירידה חדה של 59% לעומת רווח של 40.4 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח התפעולי ברבעון הראשון של שנת 2014 הסתכם בכ- 21 מיליון שקל, לעומת כ- 47 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. בקופת המזומנים של בבילון  186 מיליון שקל, לעומת 158.7 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

מה דעתך על מניית אברא:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
בבילון עצמה, שהיתה בעבר בדרך למיזוג עם איירון סורס ואף בחנה הנפקה בנאסד"ק, נפגעה מסיום הסכם החיפוש שלה עם גוגל, ואף ממשבר אמון שחוותה החברה מול יאהו. החברה מפיקה את עיקר הכנסותיה מפרסומות, דרך אתר הבית של החברה, כאשר עם הורדת תוכנת התרגום של החברה או תוכנות של יצרניות תוכנה איתן עובדת בבילון, בעת הקלקה על מודעה, חולקת בבילון את הכנסות הפרסום עם ספק החיפוש, יאהו, בינג, או כל ספק אחר. החברה בוחרת את ספק החיפוש בהתאם לטריטוריה הגיאוגרפית ממנה מגיע החיפוש. בימים אלה שוקדת בבילון על פיתוח מנוע חיפוש עצמאי שישחרר אותה מהתלות בספקי חיפוש חיצוניים על רקע המשבר שהחברה חוותה.

 

נעם לניר נעם לניר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x