$
שווקי חו"ל

דיווח שוטף

נעילה מעורבת בניו יורק; ברקליס זינקה ב-7.5%, נייס צללה ב-9.9%

דאו ג'ונס עלה ב-0.2%, נאסד"ק נחלש ב-0.4% ו-500 S&P איבד 0.1%. טסלה קרסה ב-11.3%. ילן שידרה אופטימיות לשווקים בחלק השני של עדותה מול ועדת הכלכלה של הקונגרס; מארק פאבר צופה כי המשבר ב-2008 הוא רק הקדמה למשבר שיתרחש השנה

ערן סוקול 23:0108.05.14

דאו ג'ונס נאסד"ק

S&P 500

 

וול סטריט וול סטריט צילום: בלומברג

 

23:00 - המסחר בבורסות של ניו יורק ננעל הערב (ה') במגמה מעורבת. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.2%, מדד נאסד"ק נחלש ב-0.4% ומדד S&P 500 איבד מערכו 0.1%.

 

22:08 - הנפט ירד היום בשיעור של 0.5% וננעל על 100.26 דולר לחבית. החוזים העתידיים על הגז הטבעי נפלו היום בשיעור של 3.5% וננעלו על מחיר של 4.57 דולר למיליון יחידות בריטיות - מדובר במחיר הנמוך ביותר זה שלושה שבועות.

 

21:00 - ד"ר Doom מכה שנית: "2008 היתה רק ההקדמה של המשבר שיגיע השנה" כך אמר היום מארק פאבר בראיון לרשת CNBC. בשעה ששיעור החוב הכולל בכלכלות המפותחות – כולל חברות, ממשלה וצרכנים – גבוה ב-30% ממה שהיה ב-2007, אמר פאבר "אני לא חושב שהכלכלה מתאוששת בכלל. קיימת האטה בכלכלה האמריקאית". "הנכס שמוערך כיום פחות מכל נכס אחר הוא מזומן" אולם, למרות שבטווח הארוך המשקיעים לא ירוויחו ואפילו עלולים לרשום הפסדים מהחזקה של מזומן, בגלל שהפדרל ריזרב מזרז את פיחות הדולר "בחצי השנה הקרובה, המזומן עשוי להתגלות כנכס האטרקטיבי ביותר" אמר פאבר.

 

בבורסת הסחורות של ניו יורק ננעל היום מחיר הזהב בירידה של 0.1% לרמה של 1287.7 דולר לאונקיה, כאש ברקע ההפתעה לטובה מנתוני התעסוקה והאפטימיות ששידרה ילן בעדותה בפני הקונגרס.

 

20:00 - מורגן סטנלי שידרג היום את המלצתו למניית טוויטר (TWTR) מתשואת חסר לתשואת שוק. לדברי האנליסט ג'ורדן מונהאן (Monahan) "בעוד החששות לגבי צמיחת מספר המשתמשים ואימוץ אתר המסרים המידיים על ידי המיינסטרים יישארו, סביר להניח כי טוויטר תעמוד בציפיות המשקיעים מבחינה פיננסית ברבעונים הבאים". המניה קופצת ב-5.6%.

 

19:00 - המסחר בבורסות המובילות באירופה ננעל בעליות לאחר דברי מריו דראגי. פוטסי עלה ב-0.6%, דאקס הגרמני התחזק ב-0.9%, קאק בפריז טיפס ב-1.4% והבורסה במילנו קפצה ב-2.2%.

 

18:20 - מניית חברת טופ אימאג'(TISA) הישראלית רושמת כעת עליות לאחר שספקית הפתרונות לקליטה, זיהוי ועיבוד דיגיטלי של מידע ממקורות שונים והעברתו למערכות הארגוניות וכן של עיבוד תוכן באמצעות מכשירים ניידים הודיעה על זכיה בעסקה בשווי של 6 ספרות, במימון האיחוד האירופי, לעיבוד תעודות זהות למוסד ציבורי ברומניה. בסך הכל יעובדו 90 מיליון צילומים של מסמכי זיהוי בלוח זמנים של 6 חודשים.

 

17:20 - יו"ר הפד, ג'נט ילן ממשיכה לשדר אופטימיות לשווקים בחלק השני של עדותה מול ועדת הכלכלה של הקונגרס. ביחס למדיניות הפיסקאלית היא אמרה כי "הפירמות החלו לשנות את הגישה והפסיקו לתלות את האשם בחוסר נכונתן לבצע השקעות בוושינגטון ובמדיניות הפיסקאלית".

 

משדרת אופטימיות: ג'נט ילן - הצליחה להחזיק את השווקים במגמה חיובית בזמן עדותה משדרת אופטימיות: ג'נט ילן - הצליחה להחזיק את השווקים במגמה חיובית בזמן עדותה צילום: בלומברג

 

16:40 - קמהדע(KMDA) דיווחה על עלייה של 5% בהכנסות ברבעון הראשון של השנה ל-13.2 מיליון דולר. בשורה התחתונה ההפסד הסתכם ב-2 מיליון דולר, לעומת הפסד של 1.8 מיליון דולר אשתקד.

 

16:35 - המסחר בניו יורק נפתח במגמה שלילית. דאו ג'ונס ו-S&P 500 נסחרים ללא שינוי מהותי, נאסד"ק נחלש ב-0.4%. נייס צוללת ב-7.5%.

 

16:20 - תשואות האג"ח בגוש היורו נופלות ומדדי המניות עולים בתגובה לדבריו של מריו דראגי נשיא הבנק האירופי המרכזי (ECB). "אנחנו מוכנים לביצוע הרחבה כמותית ביוני, במידה והיה בכך צורך" אמר דראגי.

 

15:30 - מאקרו ארה"ב - הפתעה לטובה: בשבוע החולף נרשמו 319 אלף דרישות חדשות לדמי אבטלה, פחות מהצפי בשוק ל-328 אלף דרישות ולעומת 345 אלף דרישות שנרשמו בשבוע הקודם.

 

14:50 - המסחר בבורסות המובילות בניו יורק ייפתח היום (ה') לאחר פרסום נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה ובמקביל לתחילת החלק השני בעדותה של ילן בפני הקונגרס. החוזים העתידיים על דאו ג'ונס, נאסד"ק ו-S&P 500 נסחרים ללא שינוי מהותי בטרום מסחר. ברקע: מגמה חיובית בבורסות מסביב לעולם והרגיעה המסתמנת סביב הסכסוך באוקראינה. 

 

היום במקביל לפתיחת המסחר (16:30 שעון ישראל) יחל החלק השני של עדותה של יו"ר הפד, ג'נט ילן, בפני ועדת הכלכלה של הקונגרס. בחלק הראשון של עדותה שהתקיים אתמול, אמרה ילן כי "הכלכלה האמריקאית תסיים את השנה הנוכחית במצב טוב יותר מאשר ב-2013, זאת על אף ההתחלה האיטית ברבעון הראשון. כשהחורף הקשה מאחורינו, מדדים רבים שפורסמו לאחרונה מצביעים על כך שהתאוששות בהוצאות ובפיריון כבר יצאה לדרך, כך שהכלכלה על המסלול לרשום צמיחה יציבה ברבעון הנוכחי". 

 

מאקרו ארה"ב: היום לפני פתיחת המסחר בניו יורק (15:30 שעון ישראל) יפורסמו נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה לשבוע החולף. הצפי בשוק הינו ל-328 אלף דרישות חדשות, זאת לעומת 344 אלף דרישות שנרשמו בשבוע הקודם.

 

14:45 - המסחר בבורסות המובילות באירופה מתנהל כעת בעליות. ברקע עדותה של ילן בפני הקונגרס מאתמול והרגיעה המסתמנת סביב הסכסוך באוקראינה. הבנק המרכזי בבריטניה הותיר היום את הרבית על כנה ברמה של 0.5%, וכן הותיר את היקף רכישות הנכסים ללא שינוי, זאת בהתאם לציפיות בשוק. כמו כן, פורסמה החלטת הריבית של הבנק המרכזי באירופה (ECB), אשר הותיר, כצפוי,  את הריבית ללא שינוי, ברמה של 0.25%. בהמשך היום, יקיים ה-ECB מסיבת עיתונאים (15:30 שעון ישראל).

 

פוטסי דאקס

CAC 40 מילנו

 

המסחר בבורסות המובילות באסיה ננעל הבוקר בעליות . ברקע עדותה של ילן בפני הקונגרס מאתמול והרגיעה המסתמנת סביב הסכסוך באוקראינה. ניקיי עלה ב-0.9%, הבורסה בשנגחאי עלתה ב-0.2% והאנג סנג התחזק ב-0.4%. מאזן הסחר של סין הפתיע לטובה, כאשר נרשם עודף של 18.5 מיליארד דולר בחשבון השוטף בחודש אפריל, מעל  לצפי האנליסטים לעודף של 15.2 מיליארד דולר ולעומת עודף של 7.7 מיליארד דולר בחודש הקודם. 

 

14:40 - נייס(NICE) דיווחה על תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה ופיספסה את התחזיות המוקדמות של האנליסטים הן לרבעון הראשון והן בתחזית לרבעון השני. הכנסות החברה ברבעון גדלו ב-1.9% ל-229 מיליון דולר. הרווח למניה בדילול מלא ברבעון עמד על 57 סנט, בהשוואה ל-61 סנט אשתקד. האנליסטים בוול סטריט ציפו לרווח נקי של 61 סנט למניה והכנסות של 235.8 מיליון דולר.

 

לגבי התחזית להמשך השנה, צופה נייס הכנסות בטווח של של 995 מיליון דולר עד 1.03 מיליארד דולר. הרווח למניה צפוי לעמוד על 2.8-2.68 דולרים. התחזית הקודמת של נייס עמדה על טווח הכנסות של 1.04-1.01 מיליארד דולר ורווח נקי למניה של 2.85-2.73 דולרים. גם בתחזית פספסה נייס את תחזיות השוק.

 

משרדי נייס ברעננה משרדי נייס ברעננה צילום: יוקטן cc by

 

14:35 - בנק ההשקעות הבריטי ברקליס (BCS) מתכונן לקצץ 19,000 משרות בתוך 3 שנים. 7,000 איש מתוכם יפוטרו מחטיבת ההשקעות של הבנק במסגרת תוכנית מקיפה לצמצם העלויות. עד סוף השנה יעזבו את הבנק 2,000 עובדים. לבנק 140 אלף עובדים ברחבי העולם. כמו כן, יקים חטיבה לרכישת הלוואות בסיכון גבוה הכוללת 115 מיליארד ליש"ט (195 מיליארד דולר) בנכסי סיכון כשחלק משמעותי מהפעילות יהיה מבוסס על בנקאות השקעות ונכסי בנקאות קמעונאית אירופית.

 

חברת קליקסופטוור (CKSW) הודיעה ​​היום כי Wärtsilä, הפינית, יצרנית מנועים לשווקים הימיים ולספקיות אנרגיה, בחרה בפתרון ClickWorkforce של החברה. ההטמעה הבינלאומית של הפתרון תאפשר ניהול שקוף של כל צוותי ההתקנות של Wartsila ברחבי העולם, תוך תכנון יעיל יותר של משאבי כ"א הארגוני בהתאם לצרכי לקוחותיה.

 

14:25 - אתמול הודיעה ענקית הטכנולוגיה HP המסומנת (HPQ) כי היא מתכננת להשקיע כמיליארד דולר בשנתיים הקרובות בפיתוח מערכת מבוססת OpenStack. על פי דיווח של סוכנות רויטרס, HP תשקיע את רוב משאביה במערכת מחשוב ענן ציבורי, שתוטמע בכ-20 מרכזי הנתונים שבבעלותה ברחבי העולם בשנה הקרובה.

 

כן פייט ביופרמה (CANF) הודיעה על קבלת פטנט באירופה עבור תרופת ה-CF102 המבטיח את קניינה הרוחני של כן-פייט בהגנה על תפקודי כבד לאחר ניתוח כריתה. מחקרים שביצעה כן-פייט הוכיחו כי תרופת ה-CF102 מסייעת בחידוש תאי הכבד ובשיקומו. במחקרים פרה-קליניים, תרופת ה CF102 הובילה לרגנרציה מואצת של תאי הכבד לאחר כריתה, העלתה את משקל הכבד, הורידה את הרמות הגבוהות של אנזימי הכבד ומכאן השיגה שיפור במצב הכבד.

 

14:00 - יצרנית הרכבים החשמליים טסלה(TSLA) דיווחה אתמול על תוצאותיה לרבעון הפיסקאלי הראשון שלה, עם רווח נקי של 12 סנט למניה, לעומת צפי האנליסטים לרווח נקי של 8 סנט למניה. ההכנסות עלו ל-621 מיליון דולר לעומת 562 מיליון דולר ברבעון המקביל. אולם, החברה דיווחה על אילוצים באספקת המצברים, אשר ימשיכו להגביל את ייצור הרכב, ויביאו לעלייה בעלויות הכרוכות בתוכניות הצמיחה שלה. המניה צללה ב-7% במסחר המאוחר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x