$
בורסת ת"א

פריון ומבני תעשיה בדרך למדד ת"א־100, אלקטרה צריכה על סף יציאה

בסוף חודש מאי יחול היום הקובע לעדכון הרכב המדדים הבא. כעת חודש לפני תאריך זה, ניתן לציין חלק מהשינויים הצפויים במדדי הבורסה

אורי טל טנא 08:5530.04.14

בסוף חודש מאי יחול היום הקובע לעדכון הרכב המדדים הבא. כעת חודש לפני תאריך זה, ניתן לציין חלק מהשינויים הצפויים במדדי הבורסה.

 

סימני שאלה

ממדד ת"א־100 צפויות לצאת ביטוח ישיר (בגלל שיעור אחזקות ציבור נמוך) ואלקטרה צריכה (בגלל ערך שוק נמוך). אלקטרה צריכה זקוקה לזינוק של כ־15% במחיר המניה כדי להימנע מיציאה מהמדד. בשלב זה נראה שמניות גילת ואשטרום נכסים יישארו במדד (אלא אם תחול ירידה של 8%–10% במחירן במהלך החודש הקרוב).

 

במדד יש כעת 98 מניות, ולכן, בסבירות גבוהה, ארבע מניות צפויות להיכנס אליו. כניסתן של פריון ומבני תעשיה למדד ודאית. זהות שתי הנכנסות הנוספות תיקבע בין אי.די.בי פתוח (שתתחיל להיסחר ב־12 במאי), אלרון, אקויטל, אודיוקודס, סאמיט ואיי.די.או. אם אינרום בניה תתחיל להיסחר לפני סוף מאי, גם היא תיהפך למתמודדת על מקום במדד. לכן, שבע מניות מתמודדות על שני מקומות פנויים במדד ת"א־100. זהות הנכנסות למדד תיקבע לפי ערך השוק הממוצע שלהן בחצי השני של חודש מאי.

 

אי־ודאות בת"א־יתר

מדד ת"א יתר־50 צפוי לקלוט את מניות אלקטרה צריכה (שתעבור ממדד ת"א־100) ואת מניית דנאל. אם מניית אי.די.בי פתוח לא תיכנס למדד ת"א־100, היא תיכנס ליתר־50. שבע מניות נוספות, שלהן ערך שוק הגבוה מ־400 מיליון שקל, מתמודדות על מספר מצומצם של מקומות פנויים נוספים במדד. המניות הן לידר שוקי הון, רדהיל, אלביט הדמיה, באטם תקשורת, רבל, איסתא ולוינשטין נכסים. מבין מניות אלו לוינשטין נכסים עדיין לא הבטיחה עמידה בקריטריון הסחירות, אך סביר שתעמוד בו.

 

הגורם שיקבע את כמות הנכנסות ליתר־50 הוא כמות המניות שייצאו ממנו. מניית פריון תעבור ממדד זה למדד ת"א־100, וייתכן שמניה נוספת תעשה את המעבר כלפי מעלה. מניות מישורים וספקטרוניקס צפויות לצאת מהמדד בגלל ערך שוק נמוך, וגם מניות דורי קבוצה, בבילון ומנדלסון ייצאו מהמדד אם ערך השוק שלהן לא יעלה בחודש הקרוב. מניות פריורטק וסיירן ייצאו מהמדד אם ערך השוק שלהן יירד. אי־הוודאות הגדולה לגבי כמות היוצאות, מקשה על קביעה כמות הנכנסות למדד. לכן, זהות מרבית הנכנסות והיוצאות מהמדד תיקבע רק במהלך חודש מאי.

 

אחזקות הציבור

למדד יתר־מאגר צפויות להיכנס אלקטרה צריכה (שתעבור ממדד ת"א־100), לוינשטין נכסים (אם תעמוד בקריטריון הסחירות), רבל, ברימאג, ביולייט וארן (אם תעמוד בקריטריון הסחירות), ייתכן שגם רבד תיכנס למדד (אף שהמניה גבולית מבחינת קריטריון ערך שוק של אחזקות הציבור). מניות נוספות שעלייה קלה במחירן תכניס אותן למדד זה הן קולפלנט, ליבנטל ורפק. מהמדד צפויה לצאת פריון (שתעבור לת"א־100). כנראה שגם מניית רקח תפנה את מקומה במדד בגלל אי־עמידה בקריטריון ערך שוק של אחזקות הציבור.

 

המניות שצפויות להיכנס למדד בלוטק, שיחליף את מדד בלוטק־50, הן אנלייט אנרגיה, אמות, ביוסל, אקסלנז, סומוטו, מדיגוס, וויטסמוק וביולייט. גורם נוסף שבא לידי ביטוי במסגרת עדכון המדדים הוא התאמות של מדרגות שיעור אחזקות ציבור במניות. בעקבות התאמה זו צפויות תעודות הסל להזרים באמצע יוני ביקושים למניות פוקס, בי קומיוניקיישנס, איי.די.איי ביטוח, בריינסוויי, שלאג, אספן וביוליין.

 

מנגד, התעודות צפויות להזרים היצעים למניות אמות ואלביט הדמיה. במסגרת התאמת המשקולת המקסימלית למשקולת המקסימלית המקורית מסתמן כעת שמניית פריגו תזכה לביקוש מהותי עכב כך. כאמור, עד היום הקובע לעדכון יש עוד חודש, ויש עוד חודש וחצי עד העדכון בפועל, אך כבר כעת ניתן להצביע על חלק מהשינויים.

 

 

עדכון מדדים עדכון מדדים צילום: shutterstock

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x