$
בורסת ת"א

חשד: משקיע הריץ מניות איתמר מדיקל בהיקף של 79 מיליון שקל

לפי החשד, אייל חדד ביצע 5,400 עסקאות במניית איתמר מדיקל בשנים 2009-2014, תוך שהוא משפיע על שער המניה; העסקאות נעשו כביכול באמצעות 15 חשבונות השייכים לחברות סלקשיין ובילבורד הנמצאות בין השאר בבעלות חדד

זוהר שחר לוי ותומר גנון 17:0823.04.14

בית משפט השלום בתל אביב שחרר היום (ד') בתנאים מגבילים את אייל חדד, בעל חברת סלקשיין מחסני אופנה, לאחר שנעצר על ידי רשות ניירות ערך בחשד לעבירות תרמית בניירות ערך.

 

מה דעתך על מניית איתמר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ברשות ניירות ערך חושדים כי חדד ביצע עבירות של תרמית בניירות ערך, עבירות דיווח וכן עבירות של קבלת דבר במרמה. לפי הבקשה לשחרורו בתנאים שהוגשה לבית המשפט, הוא חשוד כי ביצע עסקאות עצמאיות ומתואמות באמצעות 15 חשבונות שונים שבבעלותו ובשליטתו.

 

חדד ומקורבו הם הבעלים של חברה פרטית בשם סלקשיין מחסני אופנה והם מחזיקים באמצעותה 92% ממניות של חברה פרטית נוספת בשם בילבורד פרסום.

 

לפי רשות ני"ע, במהלך השנים 2009-2014 ביצע חדד כ-5,400 עיסקאות תרמיתיות המסתכמות בכ-79 מיליוני שקלים במנית חברת איתמר מדיקל, תוך שעסקאות אלה משפיעות על שער נייר הערך. "הפעילות התרמיתית", כתבו נציגי הרשות לבית המשפט, "בוצעה באמצעות 15 חשבונות שונים השייכים לחברות סלקשיין ובילבורד ובאמצעות חשבונותיהם האישיים". עוד נטען, כי על פי ממצאי החקירה, בתקופה הרלוונטית היוותה הפעילות התרמיתית חלק משמעותית מהירף הפעילות במניות החברה.

 

עוד לפי החקירה, חדד ומקורבו החזיקו מעל ל-5% מהון המניות של חברת איתמר מדיקלאך נמנעו מלדווח אודות אחזקותיהם כמתחייב בחוק.

 

לפי נציגי רשות ני"ע, על מנת לסיים את החקירה יש צורך בפעולות חקירה נוספות לרבות חקירות של מעורבים נוספים. "לאור חומרת העבירות", נכתב לבית המשפט, "אופן ביצוען המתוחכם והמוסווה, היקפן, ולאור הסנקציה החמורה הקבועה בגינן, מתקיים במקרה דנן חשש ממשי שאם לא יוטלו על החשוד תנאים מגבילים קיים חשש ממשי לשיבוש מהלכי חקירה ולהילמטות מאימת הדין".

 

עוה״ד איריס ניב סבאג ואלון ביכלר ממשרד שינמן-נגב-ניב, המייצגים את אייל חדד מסרו: ״ אייל חדד מכחיש את החשדות נגדו. הוא השקיע במניה למעלה מ-4 שנים מתוך אמונה בחברה״.

 

השופטת דנה אמיר הורתה על שחרורו בערבות ואסרה על יציאתו מהארץ ועל יצירת קשר עם מי מהמעורבים בפרשה.

  

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: עמית שעל
בטל שלח
    לכל התגובות
    x