$
בורסת ת"א

7,000 האזנות סתר ידחו את תחילתו של משפט פסגות

ביהמ"ש נענה לבקשתם של הנאשמים דוד אדרי ושי בן דוד שטענו: "קיבלנו כ־180 תקליטורים של האזנות שמע", ודחה את הדיון הראשון לסוף נובמבר

תומר גנון 08:1623.04.14

ההיקף הרב של חומרי החקירה בתיק הרצת האג"ח והמרמה בבית ההשקעות פסגות יעכב את תחילת הדיונים בכתב האישום בשבעה חודשים לפחות. כך נקבע בדיון ראשון שנערך אתמול באולמו של שופט המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בת"א, חאלד כבוב, שנעתר לבקשת באי כוחם של הנאשמים המרכזיים בפרשה, סמנכ"ל הברוקראז', דוד אדרי ומנהל חדר המסחר לשעבר שי בן דוד, לדחות את תחילת פרשת התביעה עד ל־30.11.14 כדי שיוכלו להיערך למשפט.

 

עו"ד נוית נגב המייצגת את אדרי אמרה במהלך הדיון: "קיבלנו (מהפרקליטות – ת"ג) רשימת חומר חקירה בת 51 עמודים. מדובר ב־20 קרגלים. בנוסף לחומר המצולם, יש קבצים רבים של האזנות שמע. ברשימה כאן מופיעים כ־180 תקליטורים, ומעבר לזה מופיעות מעל 7,000 שיחות של האזנות סתר. בפרקליטות אומרים שהרוב לא רלבנטי. יש לנו אינטרס לראות את החומר בצורה שלמה". אדרי ובן דוד מואשמים בהרצת אג"ח, השפעה בדרכי תרמית על שערי ני"ע וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

 

במסגרת החקירה נבדקו חשדות גם נגד בית ההשקעות פסגות, נגד המנכ"ל דאז רועי ורמוס ונגד שי ירון, מנכ"ל פסגות ני"ע. התיק נגד ורמוס נסגר לפני חצי שנה, במסגרת הסדר שבו שילם 500 אלף שקל לאחר שהורחק לשנתיים משוק ההון. התיק נגד בית ההשקעות נסגר לאחר ששילם 150 מיליון שקל "כביטוי מעשי לנטילת אחריות", ואילו התיק נגד ירון נסגר מבלי שהוטלו עליו עיצומים.

 

דוד אדרי דוד אדרי צילום: עמית שעל

 

בפרשה מואשמים בנוסף גם שני עובדי דויטשה בנק ישראל לשעבר, אהרון נבון וסער וינטראוב, שלהם מיוחסת שותפות פעילה בתוכנית להרצת אג"ח. אדרי מואשם גם, בנפרד, בעבירות נוספות של תרמית בני"ע והפרת אמונים בתאגיד, זאת בגין עסקאות שביצע לכאורה במק"מים שהשפיעו על שעריהם תוך שהוא נתון בניגוד עניינים אישי.

את בן דוד מייצג עורך דין גיורא אדרת; את וינטראוב מייצג עורך דין איתן מעוז; את נבון מייצג עו"ד ירון ליפשס.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x