$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

על רקע ההנפקה: סכסוך משפטי בין בכירי media TLV

יוסי משיח, מנהל הכספים לשעבר של חברת הפרסום באינטרנט, טוען לפגמים בהתנהלותה. החברה נערכת להנפקה בבורסת ת"א. החברה: "התביעה חסרת בסיס עובדתי ומשפטי"

גולן חזני 08:3413.04.14

"חברת TLV Media העלימה מיליוני דולרים של הכנסות תוך מתן דיווחים כוזבים לשותפיה המפרסמים, כדי להקטין את חלקם ברווחים", כך טוען מנהל הכספים לשעבר של החברה, יוסי משיח, בתביעה שהגיש נגד החברה ובעליה לבית המשפט האזורי בת"א. משיח תובע סכום של 1.1 מיליון שקל, בעקבות הפרת סעיפים מהותיים בחוזה העסקתו. כתב התביעה הוגש על ידי עורכי הדין רועי פלר ואושר הרוש ממשרד ירון־אלדר, פלר, שורץ ושות'.

 

TLV Media עוסקת במכירה ושיווק שטחי פרסום באינטרנט ונמצאת בבעלות אוהד גליקסמן ועופר זינגר. החברה נערכת להנפקה בבורסת ת"א לפי שווי של 120 מיליון דולר.

 

בינואר 2011 החל משיח לכהן כמנהל הכספים הראשי בחברה. משיח סיכם כי שכרו יהיה נמוך מהמקובל, 25 אלף שקל בחודש, אולם הוא יקבל 1% ממניות החברה במחיר מימוש נמוך ובאמצעות מנגנון הבשלה. בהמשך הורחבה פעילותו משמעותית כשהועסק בפועל בחברות קשורות של בעלי החברה. בעקבות כך סוכם, לדבריו, שיקבל 1% גם ממניות החברות הקשורות.

 

בתביעה נטען כי לאחר שמשיח גילה התנהלות בלתי תקינה של החברה, פנה לגליקסמן וביקש לקבל הבהרות. משיח טוען כי לאחר שהבהיר כי אין בכוונתו לעבור על הדברים לסדר היום, הבהיר לו גליקסמן באיום מרומז כי למעשיו עלולות להיות השלכות בלתי רצויות.

 

משיח טוען שהבין כי גליקסמן מנסה בחוסר תום לב של ממש לחזור בו מהסכם האופציות שלו בחברה ובחברות הקבוצה, והכול על מנת לגרום לו להתפטר מתפקידו. באפריל 2013 החליט משיח להתפטר לאחר שבקשותיו לקבל הבהרות בנוגע לחוזה העבודה שלו נדחו. מהחברה נמסר כי "התביעה חסרת בסיס עובדתי ומשפטי והוגשה מטעמים זרים. החברה בטוחה בצדקתה והנחתה את עורכי דינה להתגונן ככל הנדרש".

 

בית המשפט מחוז ת"א בית המשפט מחוז ת"א צילום: גלעד קוולרציק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x