$
המלצות ואזהרות

"הבורסות בוול סטריט יתרסקו בשנה הקרובה - בסגנון 1987"

המשקיע מארק פאבר, שב־1987 ייעץ ללקוחותיו למכור את מניותיהם שבוע אחד בלבד לפני שאלו קרסו, סבור כי ההתרסקות הפעם תהיה כואבת יותר. לדבריו, "מגזרי האינטרנט והביוטק צפויים לחוות את המכה הכואבת ביותר"

שירות כלכליסט 11:0211.04.14
המשקיע האמריקאי מארק פאבר מעריך כי הבורסה בדרך לצניחה כואבת יותר מההתרסקות הפתאומית של 1987. "אני חושב שישנה סבירות גבוהה ביותר שב-12 החודשים הבאים נחווה התרסקות בסגנון 87' - ולהערכתי ההתרסקות הנוכחית תהיה חמורה יותר", אמר פאבר בראיון ל-CNBC.

 

פאבר ידוע בכינויו Dr. Doom (ד"ר אבדון") לאחר שב־1987 ייעץ ללקוחותיו למכור את אחזקותיהם במניות שבוע אחד בלבד לפני שאלו קרסו ב־19 באוקטובר - היום הזכור לשמצה כ"יום שני השחור של וול סטריט".

 

לדברי פאבר, מגזרי האינטרנט והביוטק צפויים לחוות את המכה הכואבת ביותר. "אני חושב שיש כמה קבוצות של מניות שהן פגיעות ביותר, מכיוון שמבחינת שערוכים אין להן שום קשר למציאות", הסביר. "אין להן שום הכנסות, הן מוערכות ביחס מחיר – למכירות, וזה לא מדד טוב לטווח הארוך".

 

מארק פאבר מארק פאבר צילום: אי פי אי

 

הכיוון אליו נעות המניות אינו הדבר היחיד המטריד את פאבר. "אני חושב שהשוק מתחיל להפנים את העובדה שהבנק הפדראלי המרכזי הוא ארגון חסר הבנה", אמר. "אין להם מושג מה הם עושים, ולכן להערכתי רמת הביטחון של המשקיעים הולכת ויורדת".

 

כאמור, פאבר חוזה ירידה משמעותית בשוק: "השנה זה יקרה", הוא אומר. "מדד S&P יצנח ב-20%, אולי אפילו 30%, מי יודע. מה שאני אומר זה שעכשיו לא זמן טוב לקנות מניות".

 

זו לא הפעם הראשונה שפאבר חוזה קריסת מניות כמו ב-1987. הוא טען זאת לאחרונה באוגוסט 2013. עם זאת, מדד S&P 500 התחזק ב-9% מאז פרסם את התחזית הזו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x