$
בורסת ת"א

יו"ר קומפיוג'ן: "חקירה? אין מניעה שסמנכ"לית הכספים תמשיך לעבוד"

רשות ניירות ערך חוקרת חשד כי אריה צ'צקס, בעלה של סמנכ"לית הכספים בקומפיוג'ן, העביר לחברים מידע פנים בנוגע לחברה

ניר צליק 16:5007.04.14

"למרות שחלק ממנהלי החברה נחקרו על ידי רשות ניירות ערך, החברה עצמה היא לא הנושא של החקירה ואין הגבלות של הרשות על המשך פעילותה של דיקלה כסמנכ"לית הכספים של קומפיוג'ן". כך לפי מרטין גרצל, יו"ר קומפיוג'ןבתגובה לחקירת בעלה של סמנכ"לית הכספים בחברה, דקלה צ'צקס, בחשד להעברת מידע פנים לחברים ומקורבים.

 

עוד כתב גרצל כי "כל מקרה של מסחר עם מידע פנים יהיה הפרה חמורה של המדיניות של החברה ויטופל כך. מאחר שהחקירה עדיין נמצאת בשלב מוקדם, לא נעשה שינוי בתפקידה של דקלה בקומפיוג'ן, אך ההחלטה הזו תהיה נתונה לבדיקה כשיתקבל מידע נוסף בפרשה". 

 

שמואל האוזר, יו"ר רשות ניירות שמואל האוזר, יו"ר רשות ניירות צילום: עמית שעל
לפני שבוע נודע כי רשות ניירות ערך חוקרת חשד לפיו אריה צ'צקס עשה שימוש במידע פנים על הסכם שיתוף פעולה שנרקם בינה לבין חברת באייר הגרמנית. על פי החשד, ערב הודעה של שתי החברות על הסכם מו"פ לתרופה למחלת הסרטן, שצפוי להניב הכנסות בשווי של עשרות עד מאות מילוני דולרים לקומפיוג'ן, השתמש צ'צקס במידע הפנים ומסר אותו למקורבים שונים ובני משפחתו. המקורבים ובני המשפחה גרפו רווחים אסורים בסך של כ-760 אלף שקל.

 

מה דעתך על מניית קומפיוגן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
צ'צקס נחקר באזהרה במשרדי הרשות. על פי החשד במהלך החודשים יולי-אוגוסט 2013, ומתוקף תפקידה, נחשפה רעייתו למידע מסווג בחברה ולמידע פנים אודות ההסכם המתרקם עם באייר. על פי ממצאי החקירה, צ'צקס העביר את המידע למקורביו ולבני משפחתו. הם השתמשו במידע הפנים ורכשו מניות של קומפיוג'ן בהיקף של 1.4 מיליון שקל. זאת במשך מספר ימים טרם הדיווח המיידי על ההסכם. ברכישותיהם היוו המקורבים ובני המשפחה גורם משמעותי במחזור המסחר באותם ימים.

 

השאלה הקריטית בפרשה, מעבר לשאלה האם צ'צקס אכן עשה את המיוחס לו, היא האם אשתו, סמנכ"לית הכספים, ידעה על הנעשה, או שהדבר נעשה מאחורי גבה וללא ידיעתה. כעת, נותר לחכות להמשך החקירה מצידה של רשות ניירות ערך.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x