שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

סקיילקס: הוסרה הערת עסק חי

דירקטוריון החברה קבע כי אין עוד ספקות בדבר המשך קיומה של החברה כעסק חי, בהתבסס על העלאת שווי פעילות הסלולאר, וקביעת פרופ' ברנע לפיה החברה יכולה לעמוד בפירעון החוב

יניב רחימי 07:3931.03.14
הערת עסק חי שהוצמדה לדו"חות הכספיים של סקיילקס, שבשליטת אילן בן דב, ב-31 בדמצבר 2012 הוסרה בדו"חות הכספיים שפורסמו היום.

 

הקביעה של הדירקטוריון לפיה סקיילקס סולבנטית וכי אין ספקות משמעותיים בדבר המשך קיומה של החברה כעסק חי מתבססת על הערכת השווי לתחום הטלפונים האביזרים הסלולאריים לפיה שווי תחום הפעילות הוא 514 מיליון שקל, לעומת 453 בהערכת השווי הקודמת. בסקיילקס צופים שהתיקון בהסכם הזיכיון להפצת מכשירי סמסונג לא יביא לשינוי בתזרים מתחום הפעילות וזאת לאור השפעה מקזזת של הפחתה בכמות הנכמרת למפעילים סלולאריים מול הגדלת המרווח של סקיילקס עקב שינוי תמהיל המכירות.

 

נוסף לכך, קיבלה סקיילקס מפרופ' אמיר ברנע המצביעה על NAV חיובי של 201 מיליון שקל וכן על יכולת עמידת החברה בפירעון חוב (סולבנטיות).

 

בשנת 2013 תוצאות מגזר הטלפונים והאביזרים הסלולאריים הסתכמו ב-93 מיליון שקל, לעומת 104 מיליון שקל בשנת 2012.

 

הרווח הנקי התכווץ ל-145 מיליון שקל, לעומת הפסד גבוה יותר של 851 מיליון שקל בשנת 2012.

 

בשנת 2013 נהנתה סקיילקס מסעיף הכנסות אחרות שהסתכם ב-58 מיליון שקל בעיקר בזכות רווח הון ממימוש מניות פרטנר ברבעון הרביעי של 2013.

 

כתוצאה מההפסדים הנמשכים, הגרעון בהון העצמי של סקיילקס תפח גם בשנת 2013 והתרחב ל-437 מיליון שקל, לעומת 281 מיליון שקל שנה קודם לכן.

 

למרות הסרת הערת העסק החי, הנהלת סקיילקס בהובלת המנכ"ל יהל שחר עדיין נדרשת לעמוד מול אתגרים רבים. אלו כוללים, בין היתר, התמודדות עם תביעה נגזרת שאושרה בבית המשפט בגין חלוקת דיבידנד שחולק לבעלי המניות של 100 מיליון שקל, ועמידה בתחזיות החברה לתזרימי המזומנים לשנתיים הקרובות המתבססות בעיקרן על תזרימי מזומנים מתחום הטלפונים והאביזרים הסלולאריים ומכירת מניות פרטנר בשוק או קבלת מימון כנגד שעבודן.

 

בשנת 2013 קיבלו ארבעת נושאי המשרה הבכירים בסקיילקס תגמולים בהיקף מצטבר של 5.4 מיליון שקל. את הרשימה מוביל המנכ"ל, יהל שחר, עם עלות שכר שנתית של 1.5 מיליון שקל ומענק של 0.5 מיליון שקל.

 

אילן בן דב אילן בן דב צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x