$
בורסת ת"א

סופית: מנכ"ל החברה לישראל יקבל בונוס של עד 5 מיליון שקל

החברה ביטלה המענק המיוחד לגלעד, 4 מיליון שקל, שהיה אמור להינתן לו במקרה שתפוצל. גם הבונוס ליו"ר הפורש אלשטיין, בוטל

ניר צליק 17:5126.03.14

החברה לישראלמבטלת את הבונוס המיוחד למנכ"ל, ניר גלעד, וליו"ר לשעבר, אמיר אלשטיין. כך לפי דיווח של החברה שפרסמה מחדש את מדיניות התגמול שלה, ועימה שינויים שנעשו תוך דיונים עם אנטרופי, כאשר האסיפה תתכנס ב-1 במאי, באופן סמלי, חג הפועלים.

 

גלעד היה אמור לקבל כתוצאה מהפיצול של החברה מענק מיוחד של 4 מיליון שקל ואילו אלשטיין, שבינתיים פרש מהחברה לטובת תפקיד סגן יו"ר טבע, היה אמור לקבל מענק של 3.2 מיליון שקל. בסופו של דבר, מענקים אלו, כאמור, בוטלו.

 

המענק המקסימלי לגלעד יסתכם ב-5 מיליון שקל בניגוד למדיניות התגמול הקודמת בה המענק המקסימלי לגלעד עמד על 9 מיליון שקל, כאשר שינוי זה כבר בוצע בזימון הקודם לאסיפת בעלי המניות.

 

מהלך הפיצול אמור להפריד בין החברות הרווחיות יותר בחברה לישראל, לבין אלו שדורשות השקעה. עם זאת בשנה האחרונה נרשמה ירידה ברווחיה של כיל - שהיא החברה הרווחית ביותר של החברה לישראל; כמו כן שוק האשלג העולמי עבר טלטלה - פירוק הקרטל הביילרוסי-רוסי.  

 

המדיניות הקודמת

על פי מדיניות השכר הקודמת, שכרו של מנכ"ל החברה, ניר גלעד, לא היה אמור לעלות על 246 אלף שקל, ואילו שכרו של אמיר אלשטיין, יו"ר החברה הקודם, שהוחלף על ידי רון מושקוביץ בעקבות מעברו של אלשטיין לתפקיד סגן יו"ר טבע, לא היה אמור לעלות על 221 אלף שקל. בזימון החדש לא נקבע רף שכר מקסימלי לתפקיד היו"ר, כאשר את התפקיד ממלא כעת רון מושקוביץ.

 

היקף הרכיב המשתנה בשכרם של בכירי החברה לישראל היה 60%-80% ואילו הרכיב הקבוע אמור לעמוד על 20%-40%. נוסף על כך, אם יעזבו הבכירים את החברה הם יהיו זכאים להודעה מוקדמת של שישה חודשים ולתקופת הסתגלות של 6 חודשים נוספים.

 

 

 

  

כמו כן, יהיה זכאי המנכ"ל לפיצויי פרישה בשווי שתי משכורות ברוטו על כל שנת עבודה ודירקטוריון החברה יהיה זכאי להגדיל את הפיצויים ב-10% נוספים. אם החברה לישראל תשיג רווח נקי הגבוה מ-350 מיליון דולר בשנה גלעד יוכל לזכות במענק מקסימלי של 5 מיליון שקלים. שינוי שהתרחש במדיניות השכר הוא הרף המינימלי למענק, כאשר הרף הקודם עמד על 50 מיליון דולר ואילו הרף הנוכחי קובע רמת רווח נקי מינימלית של 100 מיליון דולר. אם הרווח הנקי יסתכם בין 100 ל-150 מיליון דולר יהיה זכאי ניר גלעד למענק של 1-2 מיליון שקלים.

 

מימין אמיר אלשטיין אמיר אלשטיין וניר גלעד מימין אמיר אלשטיין אמיר אלשטיין וניר גלעד צילום: אביגיל עוזי

 

מבחינת היעדים שהוצבו לגלעד, 40% מהמענק יוגדרו על בסיס הרווח הנקי של החברה, 30% על בסיס יעדים אסטרטגיים אישיים, 15% על פי רמת החוב של החברה ו-15% על יתרת המזומנים.

 

מה דעתך על מניית חברה לישראל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
עיקר קיצפה של אנטרופי יצא על כך שהרף המינימלי לתשלום מענקים בחברה היה רווח נקי מינימאלי של 50 מיליון דולר, אותו חצתה החברה בשנים האחרונות בעיקר הודות לפעילותה של כיל, כאשר רף זה הועלה ל-100 מיליון דולר והוא למעשה השינוי המרכזי במדיניות התגמול החדשה של החברה.

 

אנטרופי גם התנגדה למענק המיוחד שהתכוונה החברה להעניק לשני בכיריה, מנכ"ל החברה, ניר גלעד ויו"ר החברה, אמיר אלשטיין, בגין פיצול פעילותה של החברה לישראל לשתי זרועות, זרוע הצמיחה שהיתה אמורה לכלול את צים, קורוס ו-IC פאואר והזרוע היציבה יותר, שהיתה אמורה לכלול את בז"ן וכיל. מענק זה בוטל בעקבות הדיונים עם אנטרופי ומחזיקי המניות, כאשר בכל מקרה, כאמור, אלשטיין כבר אינו מכהן בתפקיד בחברה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x