$
בורסת ת"א

דור אלון: גידול של 41% ברווח הנקי ב-2013

זאת למרות ירידה של 7% בהכנסות לעומת השנה הקודמת אשר נבעה בעיקר מירידה במחירי הדלק - מניית החברה נופלת ב-4%

ערן סוקול 14:0220.03.14

חברת דור אלון דיווחה היום (ה') על הכנסות של 8.15 מיליארד שקל בשנת 2013, קיטון של 7% לעומת הכנסות השנה הקודמת, אשר נבע בעיקר מירידה במחירי הדלק ומהפסקת האספקות לרשות הפלסטינית - מניית החברה נופלת ב-4%.

למרות הירידה בהכנסות, בשורה התחתונה דיווחה החברה על רווח נקי של 46 מיליון שקל בשנה החולפת, גידול של 41% לעומת שנת 2012.

מה דעתך על מניית דור אלון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הסיבה לשיפור בשורה התחתונה נעוצה בכך שהחברה הצליחה להציג שיפור ברמה התפעולית עם ירידה של 12.4% בעלות ההכנסות ל-4.39 מיליארד שקל, מה שהביא את הרווח הגולמי ל-788 מיליון שקל בשנה החולפת, ירידה של 1.5% בלבד לעומת שנת 2012.

 

בנוסף, בהוצאות המימון של החברה חל שיפור משמעותי והן הסתכמו ב-83 מיליון שקל בלבד, קיטון של 25.6% לעומת השנה הקודמת, כאשר עיקר הקיטון נבע מצמצום אשראי ללקוחות ומירידה בשיעורי הריבית על חוב החברה.

 

לדברי ישראל יניב, מנכ"ל דור אלון: "החברה הרחיבה השנה את רשת תחנות התדלוק והמסחר שמונה כיום כ-207 תחנות תדלוק ציבוריות בפריסה ארצית וכן 215 חנויות בפורמטים שונים: חנויות נוחות, חנויות באיזורים עירוניים וחנויות בקיבוצים ומושבים. בכוונתנו להמשיך במגמת הצמיחה וההתרחבות של החברה בפריסה ארצית רחבה מדן ועד אילת".

 

ישראל יניב, מנכ"ל דור אלון ישראל יניב, מנכ"ל דור אלון צילום: עמית שעל

 

יניב הוסיף ואמר כי "השנה החולפת התאפיינה בכניסת החברה למגוון תחומי פעילות, החברה החלה לספק גז טבעי למפעלים, מסייעת למפעלים בהסבתם לצריכת גז טבעי במקום דלקים 'יקרים' יותר כגון מזוט, סולר וגפ"ם (גז פחממני מעובה - ע.ס). במהלך 2014 , מתכננת החברה להרחיב את פעילותה ללקוחות ולמפעלים נוספים. הגז הטבעי זול יותר מדלקים אחרים ומפחית את זיהום האוויר יחסית לדלקים כמו מזוט".

 

עלות שכרו של מנכ"ל החברה, יניב ישראל הסתכמה ב-2.34 מיליון שקל בשנה החולפת, גידול של 2.2% לעומת השנה הקודמת.

 

דור אלון עוסקת בפיתוח, הקמה ותפעול תחנות דלק, שיווק מוצרי דלק וכן שולטת ברשת החנויות AM:PM. החברה נסחרת לפי שווי שוק של כחצי מיליארד שקל ובעלת השליטה בחברה, אלון ריבוע כחול מחזיקה 78.43% מהמניות. אחזקות הציבור מסתכמות ב-19.36% ממניות החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x