שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

כלל ביטוח: עלות שכר המנכ"ל איזי כהן - 18 מיליון שקל

הרווח הכולל של כלל ביטוח ב-2013 הסתכם ב-583 מיליון שקל, בהשוואה לרווח כולל של 145 מיליון שקל ב-2012; עלות שכרו של היו"ר, דני נוה הסתכמה ב-2 מיליון שקל על 85% משרה

יניב רחימי 09:0618.03.14

 

דני נוה דני נוה צילום: אוראל כהן

 

הרווח הנקי של כלל ביטוח בשנת 2013 זינק ל-583 מיליון שקל, לעומת 145 מיליון שקל אשתקד, על רקע המגמה החיובית בשוק ההון.

 

עליות השערים בשווקי המניות והאג"ח הזניקו את רווחי כלל ביטוח שבשליטת אי.די.בי פתוח ל-583 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 145 מיליון שקל בלבד אשתקד.

 

שיעור התשואה להון עלה בהתאם מ-3.9% ל-17.1%.

 

למגמה החיובית בשוק ההון השפעה דרמטית על רווחי כלל ביטוח לאור העובדה שהכנסות החברה מדמי ניהול בקופות ביטוח, קרנות פנסיה וקופות גמל תלויות, בין היתר, בתשואה הריאלית שהושגה בקופה וביתרת הנכסים הצבורים.

 

דמי הניהול של כלל ביטוח בתחום הגמל ובתחום הפנסיה הצטמצמו וירדו בשנת 2013 ל-476 מיליון שקל, לעומת 485 מיליון שקל שנה קודם לכן.

 

מנגד, הודות לגאות בשוק ההון ולתשואות הגבוהות שנרשמו בשנת 2013, הכנותיה של כלל ביטוח מדמי ניהול בביטוח חיים עלו ל-660 מיליון שקל, זינוק של 111%. כך שעיקר העלייה ברווח במגזר חיסכון ארוך טווח נובעת מגביית דמי ניהול משתנים בפוליסות משתתפות ברווחים.

 

מקור נוסף לשיפור ברווח מגיע מחיסכון בסעיף הוצאות ההנהלה וכלליות של הקבוצה שירד ב-145 מיליון שקל.

 

הירידה הושגה הודות להפסקת פעילויות שהוגדרו ככאלו שאינן בהלימה עם אסטרטגיית החברה.

 

מנגד, בהוצאות מפעילות נמשכת נרשמה עלייה בהוצאות שעיקרה כתוצאה ממענקים למנהלי כלל ביטוח ועובדיה על עמידה ביעדי הרווחיות ויעדים נוספים.

 

חגיגת השכר

חמשת מקבלי השכר הגבוה ביותר בקבוצת כלל ביטוח נהנו בשנת 2013 מתגמול מצרפי של 30.1 מיליון שקל, הכולל שכר מענקים ואופציות.

 

את הרשימה מוביל בגאון מנכ"ל כלל ביטוח, איזי כהן, עם תגמול שנתי של 18.1 מיליון שקל. כ-9.7 מיליון שקל בשכר ומענקים וכ-8.4 מיליון שקל באופציות. בכך מזנק כהן למקום השני בדירוג אלופי השכר של 2013, אחרי מנכ"ל טבע לשעבר ג'רמי לוין.

 

שנת 2013 הייתה שנה מצויינת לכלל ביטוח, וביחוד של מי שעומד בראשה, איזי כהן. זוהי קבלת פנים חמימה לבעלי השליטה החדשים בקבוצת אי.די.בי, מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין. אולם המשך הדרך תלוי במידה רבה בהתפתחויות בשוק ההון ובמגמה בשווקים. לתשומת לב הרוכשים הפוטנציאלים.

 

מכלל ביטוח נמסר בתגובה: "עלות השכר של המנכ"ל מורכבת משכר, מענק ותשלום מבוסס מניות. בתשלום מבוסס המניות נתבקשה החברה על ידי הרשות לני"ע, בשל מכירה צפויה של החברה בתוך שנה, לרשום את כל ההוצאה בגין התשלום מבוסס המניות עד למרץ 2014 ולא על פני שלוש שנים, כמקובל במקרים אלה. בהתאם לכך, עלות השכר אינה משקפת את העלות הריאלית לשנה הנוכחית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x