$
בורסת ת"א

פלאזה סנטרס: הפסד עצום של 218 מיליון יורו ב-2013

הגורם המרכזי לתוצאות הגרועות של חברת הנדל"ן שבשליטת אלביט הדמיה הוא ירידת ערך של נדל"ן להשקעה

יניב רחימי 11:2213.03.14
פלאזה סנטרס רשמה בשנת 2013 הפסד של 218 מיליון יורו. הגורם המרכזי לתוצאות הגרועות של חברת הנדל"ן שבשליטת אלביט הדמיה הוא ירידת ערך של נדל"ן להשקעה שהביאה למחיקות של כ-118 מיליון יורו. כפועל יוצא מההפסדים הכבדים של פלאזה סנטרס, התכווץ ההון העצמי של החברה שבניהולו של רן שטרקמן לכ-210 מליון יורו. 

 

הוצאות הנהלה וכלליות של פלאזה סנטרס הסתכמו בשנת 2013 ב-9.4 מיליון יורו, ירידה של 18% לעומת שנה שעברה. בפלאזה מסבירים את הקיטון בהוצאות כתוצאה מירידה בשכר ובתשלומים הקשורים להוצאות העובדים, וזאת כחלק ממאמצי החברה להקטין את הוצאותיה.

 

לדו"חות הכספיים של פלאזה סנטרס צורפה הערכת שווי של נכסי החברה שהוכנה על ידי Cushman Wakefield.

 

ג'רמי בלנק, בעל השליטה באלביט הדמיה ג'רמי בלנק, בעל השליטה באלביט הדמיה צילום: אוראל כהן
לפי הערכת השווי הנדל"ן והנכסים של פלאזה סנטרס מוערכים בכ-545 מיליון יורו והחוב בכ-271 מיליון יורו. לפיכך, ה-NAV של פלאזה מסתכם, נכון ל-31 בדצמבר 2013, בכ-274 מיליון יורו.

 

העובדה ששווי הנכסים של פלאזה גבוה משווי ההתחייבויות שלה, עשוייה לתרום להסדר החוב שהחברה נמצאת בעיצומו. יריית הפתיחה נורתה בנובמבר 2013 כשפלאזה סנטרס הודיעה שאין ביכולתה לעמוד בהתחייבויותיה למחזיקי האג"ח.

 

הליך הסדר החוב של פלאזה סנטרס מתנהל בהולנד היות ששם רשומה החברה. בית המשפט ההולנדי, שפסק בתחילה שהצבעת הנושים על הצעת הסדר החוב של החברה צריכה להעשות עד ה-17 באפריל, נעתר לבקשת החברה ודחה את המועד האחרון להצבעה ל-26 ביוני.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x