שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

פרסום ראשון

אנטרופי מתנגדת למינוי הדירקטורים באלביט הדמיה

הרקע להתנגדות: חשש שהמועמדים יפגעו בכללי הממשל התאגידי התקין באם תהיה להם זיקה לבעלי השליטה; האסיפה שאמורה לאשר את הדירקטורים תערך מאוחר יותר היום

יניב רחימי 10:2713.03.14
חברת הייעוץ אנטרופי המליצה לבעלי המניות של אלביט הדמיה להתנגד למינוי הדירקטורים שמועמדים לכהונה בחברה, כך נודע ל"כלכליסט". אסיפת בעלי המניות תערך במשרדי החברה בבני ברק היום (חמישי) בשעה 11:00. 

 

 

הרקע להתנגדות אנטרופי נובע מהחשש שהמועמדים לכהונה בדירקטוריון של אלביט הדמיה יפגעו בכללי הממשל התאגידי התקין באם תהיה להם זיקה לבעלי השליטה.

 

המדיניות העקרונית של אנטרופי ביחס למינוי דירקטורים בלתי תלויים היא שבמידה והחלק של הדירקטורים הבלתי תלויים נמוך מ-33%, אזי ההמלצה תהיה להתנגד למינוי. בחברות שבהן אין בעל שליטה הרוב הנדרש של הדירקטורים הבלתי תלויים הוא 50%.

 

ל"כלכליסט" נודע שאנטרופי פנתה לאלביט הדמיה בבקשה שזאת תיתן גילוי לשאלה מי עומד מאחורי מינויו של כל דירקטורן, אולם עד כה לא ניתן הגילוי הנדרש.

 

 

עו"ד שלמה נס עו"ד שלמה נס צילום: אוראל כהן

 

ברשימת המועמדים לדירקטוריון של אלביט הדמיה שמונה מתמודדים שמתוכם אמורים להבחר שבעה שיצטרפו לשני הדח"צים, צבי טרופ ואלינה פרנקל רונן, שימשיכו לכהן בתפקידם.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", מתוך שמונת המועמדים רק שני מועמדים נבחרו על ידי הגופים המוסדיים: שלמה קלסי שנבחר על ידי כלל, ושלמה נס, שנבחר על ידי מנורה והראל.

 

יתר המועמדים נבחרו על ידי נציגי שני בעלי המניות הגדולים באלביט הדמיה, קרן יורק המחזיקה ב-19.5% ממניות אלביט הדמיה בחרה בחמישה מועמדים וקרן DK המחזיקה ב-14.3% ממניות החברה, בחברה במועמד אחד מטעמה.

 

מאלביט הדמיה נמסר כי "החברה העבירה לאנטרופי את כל החומר הרלוונטי על מנת לקבל החלטה בקשר למועמדים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x