$
בורסת ת"א

מכת מנע: מנכ"ל בנק ירושלים מוותר על חברת הארנק

על רקע גיבוש החקיקה נגד חברות הארנק במשרד האוצר, הודיע הבנק כי החל מחודש אפריל יעבור אורי פז להעסקה כ"עובד הבנק לכל דבר ועניין"

מיקי גרינפלד 11:4310.03.14

מנכ"ל בנק ירושליםאורי פז עוזב את "חברת הארנק" שלו, ועובר להיות מועסק כ"עובד הבנק לכל דבר ועניין". כך מפרסם היום הבנק בהודעה לבורסה.  

בצעד זה פז משמש כ"חלוץ בפני המחנה" - בהיותו ראשון המנהלים הבכירים שהחליטו לוותר על דרך ההעסקה באמצעות חברת ניהול. זאת על רקע גיבוש החקיקה במשרד האוצר המיועדת לצמצום השימוש בחברות ארנק.

 

מדובר בחברות בהן משתמשים מנהלים בכירים כדי להתחמק מתשלום מס הכנסה, דמי ביטוח לאומי ומס בריאות כשכירים ובמקום זאת משלמים מס חברות בלבד. כלומר, במקום לשלם מס שולי של 50% על הכנסתם הגבוהה לפי חוק, הם משלמים מס חברות שעומד על כ-26.5%.

 

על פי הדיווח של בנק ירושלים, דירקטוריון הבנק אישר את העסקתו של פז לשלוש שנים נוספות, החל מ-14 באפריל הקרוב, מועד "סיום מתן שירותי הניהול באמצעות חברת הניהול שבשליטתו". העסקת פז באמעות שירותי הניהול הוסדרה באוקטובר 2010.

 

מה דעתך על מניית ירושלים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

תנאי השכר על פי הסכם ההעסקה הישיר טרם פורסמו, אך הם אושרו על ידי ועדת התגמול ודירקטוריון החברה. פרסומם צפוי עם הזימון לאסיפת בעלי המניות שתידרש לאשרם.

 

תנאי השכר שיציע הבנק לפז יעוררו עניין מיוחד, לנוכח שינוי צורת ההעסקה והקפיצה במדרגת המס שתהיה כרוכה בשינוי כאמור. עד כה שילם פז מס חברות בלבד (למעט מקרים שבהם בחר להוציא כסף מהחברה, אז שילם כ-25% נוספים*.

 

על פי הדוח השנתי של בנק ירושלים, בשנת 2013 הסתכמה עלות התגמולים של פז ב-2.5 מיליון שקל, מתוכם 2.15 מיליון שקל הועברו לחברה שבבעלותו כדמי ניהול. פז לא קיבל מענק, אך 349 אלף שקלים נרשמו לו כהטבה מבוססת מניות.

 

 

אורי פז אורי פז צילום: עמית שעל

   

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x