$
בורסת ת"א

"אריק יערי הרגיש מיואש מאי־יכולתו להבריא את בזן"

מנכ"ל בזן מצטרף לשני קודמיו בשלוש השנים האחרונות ומבקש לפרוש מסיבות אישיות, שמונה חודשים אחרי מינויו. בזן: "המנכ"ל ממשיך בתפקידו"

אסף גילעם 07:5405.03.14

האם עידן עופר ודיוויד פדרמן ייאלצו למצוא מנכ"ל חדש לבזן שבשליטתם? נראה שכן. ל"כלכליסט" נודע אתמול כי המנכ"ל אריק יערי, אשר מונה לתפקידו לפני כשמונה חודשים בלבד, הביע את רצונו לסיים את תפקידו בעתיד הקרוב מסיבות אישיות.

 

ככל הנראה, הכיוון של משק האנרגיה בכלל ובזן בפרט לא תאמו את ציפיותיו של יערי, שכאמור לא הגיע מהענף. מועד עזיבתו של יערי לא נקבע עדיין, וייתכן כי ימשיך לכהן עד סוף השנה. יערי עצמו הביע את הרצון שלו לעזוב בפני מקורביו כבר לפני שבועיים. "הוא הרגיש מיואש מאי יכולתו להבריא את החברה", מסרו המקורבים.

 

יערי הגיע לבזן מחברת התרופות טבע. בכירים במשק האנרגיה מעריכים כי יערי לא רווה נחת מהעבודה בבזן, ממצבה של החברה ומהציפיות של הדירקטוריון ממנו. בזן נמצאת בתקופה לא קלה בשלוש השנים האחרונות עם ירידה במרווחי הזיקוק באגן הים התיכון, שצימקה את הכנסותיה, ומנגד, השלמת תוכנית השקעות מסיבית במתקני הובילה אותה להפסדים הולכים וגדלים.

 

מאז 2011 ועד סוף ספטמבר של 2013 רשמה בזן הפסד מצטבר של 1.4 מיליארד שקל, והיא צפויה לסיים גם את הרבעון האחרון של 2013 בהפסד.

 

במהלך כהונתו הקצרה השלימה בזן בהצלחה הנפקת זכויות לגיוס הון מבעלי מניותיה בהיקף של 150 מיליון דולר שיעזרו לה להתמודד עם מצבת החובות הגדולה שלה. בנוסף, בזן אימצה תוכנית התייעלות שצפויה לשפר את תזרים המזומנים שלה ב־100 מיליון דולר.

מה דעתך על מניית בזן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אם יערי אכן יעזוב בקרוב, בזן תיאלץ למצוא מנכ"ל רביעי בשלוש שנים, לאחר עזיבתם של מוטי בן ישר במרץ 2011 ופנחס בוכריס בפברואר 2013. במקביל חווה החברה גם חוסר יציבות בדירקטוריון, לאחר ששני יו"רים התחלפו בשנתיים — האחרון הוא עקיבא מוזס שפינה את מקומו לבעל השליטה פדרמן.

 

ככל הנראה, לא היו אלה תנאי העסקתו של יערי שהובילו לפרישה. יערי נהנה משכר חודשי של 160 אלף שקל, רכב מקבוצת שימוש 7 ונהג צמוד. בנוסף הוקצו לו במועד העסקתו 15.4 אופציות למניות במחיר מימוש של 1.97 שקלים, כמעט כפול משווי המניה כיום בבורסה.

 

לפני שהגיע לבזן, יערי היה מוותיקי חברת התרופות טבע ומהישראלים הבכירים בשורותיה. בתפקידו האחרון בטבע שימש כסמנכ"ל בכיר וחבר הנהלה. בשנים 2012–2009 היה יערי ראש מערך המוצרים הגנריים, וב־2009–2002 היה סמנכ"ל חטיבת חומרי הגלם הפעילים הגלובלית של טבע (TAPI). קודם לכן כיהן כסמנכ"ל שיווק ומכירות בחטיבת ה־TAPI וכיו"ר Plantex USA.

 

מבזן נמסר כי "המנכ"ל יערי ממשיך בתפקידו".

 

אריק יערי אריק יערי צילום: אביגיל עוזי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x