$
בורסת ת"א

חוסר נחת בצמרת: מנכ"ל בזן אריק יערי צפוי לפרוש מתפקידו בקרוב

יערי אשר מונה לתפקידו רק לפני שמונה חודשים, הביע את רצונו לפרוש מבית הזיקוק, כך נודע ל"כלכליסט". בזן תאלץ למצוא מנכ"ל רביעי בתקופה של שלוש שנים. בזן: "המנכ"ל ממשיך בתפקידו"

אסף גילעם 11:2904.03.14
האם עידן עופר ודיויד פדרמן יאלצו למצוא מנכ"ל חדש לבזן שבשליטתם? נראה שכן. ל"כלכליסט" נודע היום (ג') כי המנכ"ל אריק יערי אשר מונה לתפקידו לפני כשמונה חודשים בלבד הביע את רצונו לסיים את תפקידו בעתיד הקרוב מסיבות אישיות.

מה דעתך על מניית בזן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

את מינויו לתפקיד מנכ"ל בז"ן חשף במקור "כלכליסט". יערי לא הגיע לתפקידו הנוכחי מתחום האנרגיה, אלא מתחום אחר לחלוטין. יערי הוא מוותיקי חברת טבע ומהישראלים הבכירים בשורותיה לאחר שהצטרף לחברה בשנת 1981. בתפקידו האחרון שימש כסמנכ"ל בכיר וחבר הנהלת טבע. לפני כן שימש יערי בשנים 2009–2012 כראש מערך המוצרים הגנריים, ובשנים 2002–2009 כסמנכ"ל חטיבת חומרי הגלם הפעילים הגלובלית של טבע (TAPI). קודם לכן כיהן כסמנכ"ל שיווק ומכירות בחטיבת ה־TAPI וכיו"ר Plantex USA.

 

בכירים במשק האנרגיה מעריכים כי יערי לא רווה נחת מהעבודה בבזן והמצב של החברה והציפיות של הדירקטוריון ממנו. מעבר לזאת, ככל הנראה הכיוון של המשק של האנרגיה ובזן בפרט לא תאמו את ציפיותיו של יערי. מועד עזיבתו של יערי לא נקבע עדיין, וייתכן כי ימשיך לכהן עד סוף השנה.

 

במהלך כהונתו עד כה השלימה בזן הנפקת זכויות לגיוס הון מבעלי מניותיה בהיקף של 150 מיליון דולר על מנת להתמודד עם מצבת החובות הגדולה שלה. בנוסף, בז"ן אימצה תוכניות התייעלות שצפוי לשפר את תזרים המזומנים של החברה ב-100 מיליון דולר.

 

 

מנכ"ל בזן, אהרון (אריק) יערי מנכ"ל בזן, אהרון (אריק) יערי צילום: סיון פרג'

 

במידה ויערי אכן יעזוב בקרוב בזן תאלץ למצוא מנכ"ל רביעי בשלוש שנים, לאחר עזיבתם של מוטי בן ישר במרץ 2011 ופנחס בוכריס בפברואר 2013. במקביל חווה החברה גם חוסר יציבות בדירקטוריון, לאחר ששני יו"רים התחלפו בשנתיים, האחרון עקיבא מוזס שפינה את תפקידו לבעל השליטה פדרמן.

 

ככל הנראה לא היו אלה תנאי העסקתו של יערי שהוביל לפרישה. יערי נהנה משכר חודשי של 160 אלף שקל, רכב מקבוצת שימוש 7 ונהג צמוד. בנוסף הוקצו לו במועד העסקתו 15.4 מיליון אופציות למניות במחיר מימוש של 1.97, כמעט כפול משווי המניה כיום בבורסה.

 

מבזן נמסר כי "המנכ"ל יערי ממשיך בתפקידו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x