$
בורסת ת"א

מנכ"ל טאואר על הקמת מפעל שבבים בהודו: "אופטימיות זהירה"

ראסל אלוואנגר מתייחס בשיחה עם "כלכליסט" על הקמת המפעל שצפוי להכניס 300 מיליון דולר לחברה: "מקווים שהפרויקט יספק לחברה הכנסות כבר ב-2015"

ניר צליק 11:0027.02.14

"אנחנו מתייחסים באופטימיות זהירה לעסקה בהודו", כך אמר ראסל אלוונגר, מנכ"ל טאואר, בשיחה עם כלכליסט על רקע פרסום דו"חות הרבעון הרביעי של 2013.  

 

עוד אמר אלוונגר כי "קיבלנו אישור עקרוני לעסקה בהודו כבר בספטמבר ובאתר הממשלתי ההודי נכתב כי הקבינט אישר כבר את בניית המפעל לפני שבועיים ועל כך שנקבל מכתב כוונות רשמי עד חודש מרץ".

 

"אנחנו מתייחסים באופטימיות זהירה לגבי ההתקדמות של העסקה. זו לא שותפות רגילה מאחר והמגעים הם מול הממשל וזה קשה לזהות מי מקבל ההחלטות בדיוק, ואנחנו מקווים שהפרויקט יספק לחברה הכנסות ב-2015 אבל זה לא בשליטה שלנו לשים את זה במסגרת זמן", אמר אלוואנגר.

 

ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר

 

ב"כלכליסט" נחשף בחודש יוני כי טאוארתייעץ בהקמת מפעל שבבים בהודו יחד עם קונסורציום הכולל את IBM וג'ייפי, כאשר היא צפויה לרשום הכנסות של כ-300 מיליון דולר במשך שש שנים ברווחיות גבוהה. מעבר להכנסות שתרשום טאואר מהפרויקט עבור שירותי הייעוץ והניהול שיסופקו על ידיה, תינתן לה זכות להשתמש בחלק מקיבולת המתקן לטובת המוצרים שלה. מדובר בפרויקט בעל חשיבות אסטרטגית ועסקית משמעותית ביותר, שכן נוסף לתרומה נכבדת להכנסות ולרווחיות החברה במהלך תקופת ההקמה, טאואר תוכל להעמיק ולהרחיב את דריסת הרגל שלה בהודו לטווח הארוך יותר.

 

באשר לתוצאות הרבעון, טאואר צפתה הכנסות של 143-133 מיליון דולר לרבעון הרביעי, כאשר בסופו של דבר החברה רשמה הכנסות של 134.6 מיליון דולר לעומת הכנסות של 147.6 מיליון דולר ברבעון המקביל ו-132.6 מיליון דולר ברבעון הקודם. הרווח הנקי המתואם הסתכם ב-19 מיליון דולר, לעומת 12 מיליון דולר ברבעון הקודם ו-22 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

את השנה כולה סיימה טאואר עם הכנסות של 505 מיליון דולר לעומת 638.8 מיליון דולר בשנת 2012. הרווח הנקי המתואם הסתכם ב-56 מיליון דולר לעומת 131.5 מיליון דולר בשנת 2012. לרבעון הראשון צפתה טאואר הכנסות של 130-140 מיליון דולר.

 

מה דעתך על מניית טאואר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
לדברי אלוונגר, "זו היתה שנה טובה עבורנו. ההשוואה בין הרבעון הרביעי לרבעון המקביל מראה עלייה של 25% בעסקי הליבה שלנו. אנחנו רואים שזו היתה שנה חיובית מאוד בצמיחה אורגנית, ובנוסף יש את המיזם שהקמנו עם פנסוניק. הסגירה הרשמית תהיה באפריל וכל הירידה שצפויה בהכנסות ממיקרון תפוצה על ידי ההכנסות שנקבל מפנסוניק. יש הרבה הזדמנויות בשבילנו שצריך לתפוס".

 

באשר לשאלה הנוגעת לכך שתוצאות טאואר ברבעון היו בקצה התחתון של תחזיותיה, אמר אלוונגר כי "אני לא חושב שהיה משהו ספציפי שלא קרה ברבעון הנוכחי. היו כמה עסקאות שלא היו גדולות כמו שחשבנו שהן יהיו. היה קו מוצרים ספציפי שחשבנו שיהיו בו יותר הכנסות והן בינתיים עוד לא קרו. העובדה שהרבעון הבא יהיה טוב כמו הרבעון הנוכחי מוכיחה את היכולות שלנו. המתחרים שלנו רואים ירידה ברבעון הראשון לעומת הרבעון הרביעי, כך שזה נראה טוב".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x