$
מפרקים את הפירמידות
הפירמידות מתכווצות

חברת זד.בי.איי תימכר לכפיר זילברמן

אלכסנדר גרנובסקי משלים את צמצום הקומות בפירמידה העסקית שלו על ידי מכירת השלד הבורסאי

גולן חזני 14:5324.02.14

 אלכסנדר גרנובסקי משלים את צמצום הקומות בפירמידה העסקית שלו: אתמול הודיעה חברת זד.בי.איי על מכירת השלד הבורסאי לידיו של כפיר זילברמן. זוהי העסקה הראשונה של זילברמן, שעד היום ניהל את פעילותו העסקית לצד ירון ייני באקוויטי קפיטל, אבל התנתק ומכר את פעילותו שם. ל"כלכליסט" נודע כי זילברמן מתחיל בפעילות חדשה בשוק ההון לצד איציק שרם, לשעבר בעל השליטה בדברת־שרם ומהפעילים הוותיקים בשוק.

  

זד.בי.איי מתנתקת מהפירמידה והופכת לחברה־אחות, שאינה קשורה לחברת האחזקות שבנה גרנובסקי. הפעילות הציבורית שלה תוחזק באמצעות חב"ד 770 הפרטית שבבעלותו, ותכלול את בי.ג'י.איי ומתחתיה את אמבלייז שבקופתה קרוב לחצי מיליארד שקל.

 

אלכסנדר גרנובסקי אלכסנדר גרנובסקי צילום: אוראל כהן

עבור השלד ישלם זילברמן 2 מיליון שקל, בתוספת 85% מסך שווי המזומנים בקופת זד.בי.איי, שצפויים לעמוד על כ־2 מיליון שקל נוספים. במקביל הודיעה בי.ג'י.איי על מכירת נתח לבעל השליטה הקודם, צביקה בארינבוים, תמורת 5 מיליון שקל. מניות בי.ג'י.איי חולקו כ"דיבידנד בעין" לבעלי המניות של זד.בי.איי, והשלד הבורסאי נותר ריק.

 

גרנובסקי רכש את השליטה בחברת זד.בי.איי מבארינבוים בשנת 2012, ובהמשך רכש 20% מחברת אמבלייז באנגליה. ביחד עם חב"ד 770 הקבוצה מחזיקה ב־45% מאמבלייז. גרנובסקי חבר לנוחי דנקנר ונלחם על השליטה באי.די.בי אבל השניים הפסידו להצעה שהגישו אדוארדו אלשטיין ומוטי בן־משה. את פעילותו של גרנובסקי בארץ מרכז יוסי שניאורסון, שהיה בעבר נציגו של שעיה בוימלגרין ־ בעל השליטה בחברת הנדל"ן אזורים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x