שווקי חו"ל

בורסת Mt. Gox פורשת מדירקטוריון עמותת הביטקוין

בורסת הביטקוין מטוקיו שנקלעה לקשיים היתה אחת ממספר נציגות של התעשייה בדירקטוריון של העמותה, המהווה ארגון מסחר שמקדם את המטבע הווירטואלי

שירות כלכליסט 13:0024.02.14

מארק קרפלס, מנכ"ל מאונט גוקס (Mt. Gox), בורסת הביטקוין מטוקיו שנקלעה לקשיים התפטר ביום ראשון מדירקטוריון עמותת הביטקוין (The Bitcoin Foundation), כך על פי מקורב לנושא. 

 

עמותת הביטקוין אישרה בהצהרה שפרסמה באתר שלה שמאונט גוקס ויתרה על המושב שלה בדירקטוריון, והודתה לה על המאמצים שלה בהשקת העמותה. מאונט גוקס היא אחת ממספר נציגות של התעשייה בדירקטוריון של העמותה, המהווה ארגון מסחר שמקדם את המטבע הווירטואלי.

 

המהלך מגיע לאחר שורה של בעיות טכניות באתר, שהחלו כבר בקיץ אז נאלצו במאונט גוקס לעצור משיכות מזומנים של לקוחות בדולרים. הבעיות הוחמרו בתחילת החודש, אז אסרו על משיכות של כל הלקוחות, בטענה שבאג בתוכנה אפשר לחלק מהמשתמשים לשנות את אופי העסקאות. בעקבות הבעיות החליטו ב-CoinDesk להסיר את מאונט גוקס ממדד מחירי הביטקוין. במקביל, בשבוע שעבר הודיעו במאונט גוקס ללקוחות שהם ממשיכים לעבוד על "החזרת" המשיכות של ביטקוין.

 

ביטקוין ביטקוין צילום: בלומברג

משקיעים רבים בקהילת הביטקוין קראו בתקופה האחרונה להתפטרותו של קרפלס מהדירקטוריון, ואף פורסמה עצומה באינטרנט. זו ההתפטרות המתוקשרת השנייה בחודשיים האחרונים מהעמותה, זאת לאחר שצ'רלס שרם התפטר בשלהי ינואר לאחר שנעצר והואשם בהלבנת הון דרך חברת ביטקוין. שרם כפר בהאשמות.

 

הביטקוין במאונט גוקס נסחר היום ברמה של 191 דולר, בעוד שמדד הביטקוין ב-Coindesk נסחר בסביבות 578 דולר. "ההנחה במאונט גוקס משקפת את ההערכה הגוברת שהם בדרך לפשיטת רגל", מסביר מארק וויליאמס מאוניברסיטת בוסטון. "יש להם מאגר משמעותי של לקוחות שאינו יכול להוציא את הכסף שלו".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x