$
בורסת ת"א

העיתוי המוזר של מכירת המניות של דירקטור בבריינסוויי

מניית החברה עלתה שלשום ב־4% במחזור חריג, והדירקטור אבנר חגי מכר 104 אלף ממניותיו תמורת 5.7 מיליון שקל

ניר צליק 10:1919.02.14

דירקטור בבריינסווייאבנר חגי מכר שלשום 104 אלף ממניות החברה בתמורה ל־5.7 מיליון שקל בעסקה מחוץ לבורסה. העסקה עצמה בוצעה במחיר של 54.75 שקל למניה — פרמיה של 4% על מחיר השוק שלה שלשום בפתיחת המסחר. בעקבות המכירה נותר חגי עם אחזקה של 10.4% ממניות החברה.

 

עיתוי המכירה עשוי להיתפס כבעייתי מעט: אתמול, יום לאחר ביצוע העסקה, פרסמה החברה הודעה לעיתונות שלא גובתה בהודעה לבורסה, שלפיה בריינסוויי חתמה על חוזה למכירת כמה מערכות לבית החולים Karolinska שבשבדיה. בתגובה להודעה עלתה מניית בריינסוויי ב־4.4% במחזור של 16 מיליון שקל, המחזור הגדול בבורסה.

 

מה דעתך על מניית בריינסוויי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

המערכות עצמן צפויות להיכנס לתחילת פעילות באופן מיידי. אלה ישמשו לטיפול קליני בחולי דיכאון ויהוו אלטרנטיבה טיפולית לתרופות ולטיפול בשוק חשמלי (ECT) במדינה, שבה אחוז הסובלים מדיכאון הנו מהגבוהים בעולם. ב־2011 דורג בית החולים במקום 11 בעולם בתחום הרפואה והפרמקולוגיה. בבית החולים כ־15 אלף עובדים, 1,600 מיטות אשפוז ומטופלים בו כ־1.5 מיליון חולים בשנה.

 

בריינסוויי כבר קיבלה אישור ממינהל התרופות האמריקאי (FDA) לשווק בארה"ב מערכת לטיפול בדיכאון. בימים אלה היא מפתחת התוויות נוספות למכשיר, ובהן טיפול בהתמכרות לאלכוהול ולסמים. מכשיר ה־Deep TMS שפיתחה בריינסוויי משמש לטיפול רפואי לא פולשני בהפרעות נפוצות בתפקוד המוח. הוא מבוסס על סליל אלקטרו־מגנטי היוצר שדה חשמלי שבאמצעותו ניתן להשפיע על אזורים שונים בעומק המוח.

 

מערכת בריינסווי מערכת בריינסווי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x