$
שווקי חו"ל

מנכ"ל נובה: "המאמצים שלנו לקחת נתח שוק מהמתחרים נושאים פרי"

איתן אופנהיים ל"כלכליסט": "השגנו שיתופי פעולה חשובים עם הלקוחות הגדולים"; נובה סיימה את הרבעון הרביעי עם זינוק של 37% בהכנסות

שירות כלכליסט 17:0818.02.14

נובה מכשירי מדידה, ספקית מוצרי המדידה המטרולוגיים לענף השבבים, צופה הכנסות של 33-35 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2014 ורווח של 5-6.3 מיליון דולר – מעל תחזיות השוק.  

את הרבעון הרביעי סיימה נובה עם הכנסות של 30.2 מיליון דולר, עלייה של 37% לעומת הכנסות של 22.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח הנקי הסתכם ב-4.1 מיליון דולר לעומת מיליון דולר ברבעון המקביל – בהתאם לציפיות השוק. את השנה כולה סיכמה נובה כשבקופתה 99.7 מיליון דולר, ללא חוב.

מה דעתך על מניית נובה (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

  

איתן אופנהיים, מנכ"ל נובה מכשירי מדידה, דיבר על התוצאות המעודדות בשיחה עם "כלכליסט". "בחודשים האחרונים מתמודדת התעשייה עם קשיים טכנולוגיים לא מעטים, ובין השאר היא צריכה לייצר שבבים קטנים ומורכבים יותר. כדי להתגבר על האתגרים, מפעלי השבבים משקיעים כסף כדי לשכלל את תהליך הייצור וזה דורש יותר בקרת תהליך ומדידות נרחבות יותר. כתוצאה, עולה הביקוש למוצרי המדידה של נובה".

 

"המאמצים שלנו לקחת נתח שוק מהמתחרים נושאים פרי ואנחנו גדלים בכל קווי המוצרים, גם במכונות העצמאיות וגם במכונות המשולבות בגלל הטכנולוגיה הייחודית", הוסיף אופנהיים. לדבריו, הענף בו פועלת נובה מורכב בעיקרו מכמה לקוחות גדולים בודדים. "עשינו מאמצים גדולים כדי להתקרב ללקוחות אלה והשגנו כמה שיתופי פעולה חשובים".

  

אופנהיים צופה המשך גידול בשנת 2014. "הלקוחות שלנו יוציאו כסף על רכישת ציוד במטרה לשכלל את תהליכי הייצור. אנו צופים שגם יצרני השבבים וגם יצרני הזיכרון יגדילו את ההוצאות, והביקוש למוצרים שלנו יימשך. בהתאם, הכנסות החברה בשנה הבאה יגדלו", אמר אופנהיים.

  

יום לפני הדו"חות (ביום ב') מינתה נובה את רני כהן, מנכ"ל אורבוטק עד לפני שנה וחצי, כחבר בדירקטוריון החברה. 

  

לרוב ניתן למצוא דמיון במגמה שמאפיינת את אורבוטק ונובה. הפעם סיפקה נובה תחזית טובה לרבעון הראשון ואילו אורבוטק סיפקה תחזית מאכזבת.

 

איתן אופנהיים איתן אופנהיים

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x