$
בורסת ת"א

גבעות פיטרה את טוביה לוסקין מתפקיד המנכ"ל

לפני כשבוע הודיעה גבעות על החלטת הדירקטוריון לזמנו לשימוע לפני פיטורין - לוסקין הגיב במתקפה על הדירקטוריון. גיורא איילנד, ששימש כיועץ לחברה, מונה כמנכ"ל זמני

מיקי גרינפלד 08:0518.02.14

גבעות עולם הודיעה הבוקר על פיטורי המנכ"ל טוביה לוסקין מתפקידו. בהודעה מנומקת גבעות את הפיטורים ב"חילוקי דעות וחוסר שביעות רצון של הדירקטוריון מתפקודו כמנכ"ל". גיורא איילנד, ששימש עד כה כיועץ לחברה, מונה למנכ"ל זמני.  

על פי הדיווח של גבעות, לוסקין ימשיך לכהן בדירקטוריון החברה, אולם ספק אם לנוכח ההתפתחויות בימים האחרונים זהו סוף פסוק מבחינת שני הצדדים.

 

לפני שבוע זימנה השותפות את לוסקין לשימוע טרם קבלת החלטה לגבי המשך או הפסקת כהונתו כמנכ"ל. גם בהודעת הזימון לשימוע נימקה החברה  את ההחלטה ב"חילוקי דעות ואי שביעות רצון של הדירקטוריון מתפקודו" של לוסקין כמנכ"ל. לפי הדיווח שהוציאה גבעות לבורסה בדבר הודעת השימוע, לא היה מניעה כי לוסקין ימשיך בתפקידו כאחראי התפעול בחברה.

 

יום לאחר ההודעה שיגר לוסקין מכתב לדירקטוריון בו נכתב כי "ההחלטה כי הדרקטוריון שוקל את הפסקת כהונתי כמנכ"ל גבעות עולם, שהתקבלה בחופזה מאחורי גבי וללא ידיעתי איננה חוקית ואין לה כל תוקף".

 

עוד אמר לוסקין כי אם תופסק כהונתו כמנכ"ל החברה אין בכוונתו להמשיך ולשמש כאחראי על התפעול. "מובן כי לא אוכל לשאת באחריות על התפעול, על כל הכרוך בכך, שלא במסגרת תפקידי כמנכ"ל, ומכל מקום אין בכוונתי לעשות זאת", כתב.

מה דעתך על מניית גבעות יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לוסקין הוסיף כי בניגוד לטענות המופרכות של הדירקטוריון הוא מעולם לא כפר בסמכויות דירקטוריון החברה. "שיתפתי את הדירקטוריון בכל מידע רלוונטי, ופעלתי כדין ובהתאם לסמכויותי כמנכ"ל החברה. אגב, מספר פעמים שאלתי אתכם מהי אותה "מדיניות" שקבע הדירקטוריון ואשר כביכול אינני פועל לפיה, ומעולם לא קיבלתי תשובה, שכן כידוע לכם הדברים מופרכים מיסודם", כך לפי לוסקין.

 

"צר לי לומר, כי אתם אינכם בעלי הבנה, ידע וכישורים לשמש כדירקטורים בחברה, והנכם משמשים בתפקידיכם מכוח הסכמים היסטוריים בלבד. במקום לשמוח בהצלחת החברה, שאתם לא תרמתם לה דבר, ואף על פי כן אתם נהנים ממנה בסכומי עתק, אינכם חדלים לנסות לחתור תחת ניהולה התקין. ניסיונכם לפטר את מנכ"ל החברה בעיתוי הנוכחי מעיד יותר מכל על טיב פעולותיכם, ועל חוסר שיקול הדעת המוחלט שלכם", כתב לוסקין.

 

טוביה לוסקין טוביה לוסקין צילום: אוראל כהן

 

גבעות עולם נמצאת במצב קריטי של קידוחה מגד 6. בשבוע שעבר דיוחה החברה כי לא הצליחה לפענח את תוצאות הבדיקות הנדרשות להמשך המבחנים בקידוח מגד 6. על פי הדיווח, החברה תעשה שימוש כחלופה במתווה שנקבע בקידוח מגד 5. על פי הדיווח, הפיענוח נמנע מכיוון שתנאי הבאר לא אפשרו קבלת "לוגים חשמליים" בעלי משמעות שעליהם ניתן להתבסס לשם גיבוש של תוכנית מבחני ההפקה והמשך הקידוח.

 

החברה הסבירה כי "בהעדר אפשרות אחרת, בכוונת השותף הכללי להכין את תוכנית המבחנים בבאר מגד 6 בהתבסס על הממצאים שהתקבלו בלוגים החשמליים שבוצעו בקידוח מגד 5 הסמוך". קידוח מגד 5 ממוקם כקילומטר צפונית למגד 6.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x