$
שווקי חו"ל

סורוס מפסיק להשקיע בג'יי.סי פני, ומצמצם השקעה בהרבלייף

קרן ההשקעות של המיליארדר ביצעה את המהלכים חודשים ספורים בלבד לאחר שרכשה אחזקות בחברות אלו - רכישות שהזניקו את שווי המניות שלהן והעלו את אמינותן

שירות כלכליסט 12:3315.02.14

סורוס פנד מנג'מנט (Soros Fund Management) של ג'ורג' סורוס - אחת מקרנות הגידור שאחריהן נוהגים המשקיעים לעקוב מקרוב - יצאה מהשקעתה בג'יי.סי פני וצמצמה את השקעתה בהרבלייף בשנה שעברה, זאת רק חודשים ספורים לאחר שרכשה אחזקות בחברות אלו. כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

 

 

 

הקרן, היושבת בניו יורק, היתה המשקיעה השנייה בגודלה בקמעונאית ג'יי.סי פני, אך במהלך הרבעון הרביעי של 2013 מכרה 19.98 מיליון מניות של החברה. זאת על פי דו"ח רגולטורי שהגישה החברה אתמול (ו'). בנוסף צמצמה הקרן את אחזקותיה בחברה הרבלייף, בה היתה המשקיעה החמישית בגודלה - מ-5 מיליון מניות ל-3.2 מיליון מניות.

 

 

ג'יי.סי פני. סורוס היה המשקיע השני בגודלו בחברה ג'יי.סי פני. סורוס היה המשקיע השני בגודלו בחברה צילום: בלומברג

 

ג'יי.סי פני והרבלייף הרבו לעמוד באור הזרקורים במהלך 2013 -ג'יי.סי פני, קמעונאית האופנה, איבדה חצי משווייה בעוד תכנית רפורמה שאפתנית של החברה התמסמסה, ואילו חברת תוספי התזונה והדיאטה הרבלייף זינקה 139% לאחר עימות בין החברה לבין כמה מהמשקיעים הגדולים בעולם, בהם ויליאם אקמן. מעורבותו של סורוס בשתי החברות הזניקה את שווי המניות והעלתה את אמינותן ואולי אף משכה משקיעים אחרים מקרנות גידור.

 

תוכניות ההבראה השאפתניות של ג'יי.סי פני איבדו מומנטום

 

כאשר רכש סורוס 17.4 מיליון מניות של ג'יי.סי פני באפריל, זמן קצר לאחר שרון ג'ונסון התפטר מתפקידו כמנכ"ל החברה, המשקיעים צהלו ודחפו מעלה את מחירה של המניה. אך כאשר תכניות ההבראה השאפתניות של החברה איבדו מומנטום והמנכ"ל הקודם של החברה שב לתפקידו, המשקיע הגדול ביותר של החברה, קרן פרשינג (Pershing Square Capital Management) של ויליאם אקמן, הודיעה באוגוסט על אקזיט פתאומי. המניה המשיכה לצנוח ואיבדה 68% ב-12 החודשים האחרונים.

 

סורוס נחשב לתומך יציב בחברה בסוף הרבעון השלישי, אך הקרן שלו לבסוף שינתה את גישתה ברבעון הרביעי של 2013. משקיעים מובילים נוספים עזבו גם הם: ריצ'רד פרי שהקרן שלו פרי קורפ (Perry Corp) החזיקה ב-10 מיליון מניות, מכר את אחזקותיו והקרן של קייל באס, היימן קפיטל (Haymen Capital), מכרה את 5.6 מיליון המניות שבאחזקתה. קרן אפלוסה מנג'מנט (Appaloosa Management) של דיוויד טפר מכרה את 737,800 המניות שברשותה.

 

אולם ג'יי.סי פני לא איבדה את כל התמיכה. על פי דיווחים קרן גלנוויו קפיטל (Glenview Capital) של לארי רובין עדיין אוחזת ב-12.3 מיליון מניות וקרן הייפילדס (Highfields) שומרת על 3.2 מיליון המניות שבידיה. כל זאת נכון לסוף הרבעון הרביעי.

 

גם בהרבלייף מעורבותו של סורוס הייתה קריטית. התקשורת תיארה את סורוס ואת קארל אייקן - התומך הגדול ביותר של הרבלייף המחזיק ב-16.9 מיליון דולר במניות - כשועלי הקרבות הוותיקים המתעמתים מול יריב צעיר יותר - אקמן. הקרן של המשקיע בן ה-47, פרשינג קפיטל, מחזיקה ב-1.16 מיליארד דולר בפוזיציית שורט נגד הרבלייף והוא מאשים את החברה בניהולה של תכנית פירמידה לא חוקית. החברה דוחה את הטענה. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x