$
בורסת ת"א

יצחק אנג'ל מונה למנכ"ל אורמת; עלות שכרו: עד 4.2 מיליון שקל בשנה

אנג'ל, לשעבר מנכ"ל ליפמן, יצטרף לאורמת בתחילת אפריל לתקופת חפיפה והמינוי יכנס לתוקפו ב-1 ביולי לאחר פרישתה של דיתה ברוניצקי מהתפקיד, ומעברה לכיסא היו"ר

אסף גילעם 15:1011.02.14

אורמת הודיעה הצהריים (ג') על מינויו של מנכ"ל חדש לחברה. הדירקטוריון החליט למנות את יצחק אנג'ל, שמונה כבר אמש כמנכ"ל חברת הבת (60%) אורמת טכנולוגיות, למנכ"ל החברה. אנג'ל יצטרף לחברה ב-1 באפריל להליך חפיפה ויחל לכהן בתפקיד המנכ"ל ב-1 ביולי 2014. 

 

אנג'ל יהיה זכאי לשכר שנתי של 1.62 מיליון שקל בנוסף למענק של עד 2.6 מיליון שקל בשנה המותנה ברווח הנקי השנתי של החברה.

 

אנג'ל יחליף את דיתה ברוניצקי, ממשפחת מייסדי החברה, אשר הודיעה בתחילת נובמבר האחרון על פרישתה העתידית מהתפקיד לאחר 50 שנה בחברה. אורמת נשלטת במשותף על ידי משפחת ברוניצקי (19.5%) וקרן פימי (22.5%) וביניהם הסכם שליטה אשר מסדיר את היכולת למנות דירקטורים, ואת היכולת למנות יו"ר ומנכ"ל. בעקבות עזיבת כסא המנכ"ל, הגברת ברוניצקי תעבור לכהן כיו"ר הדירקטוריון של אורמת תעשיות וכדירקטורית בחברה הבת, אורמת טכנולוגיות. כאמור, במקביל למינוי כמנכ"ל אורמת תעשיות, אישר אמש הדירקטוריון של החברה הבת, אורמת טכנולוגיות את מינויו של מר אנג'ל למנכ"ל אורמת טכנולוגיות.

 

בהודעה שהוציאה החברה היום מסרה ברוניצקי כי "לאחר תהליך מיון נרחב, החליט דירקטוריון החברה שמר אנג'ל הוא האדם המתאים להוביל את אורמת קדימה. מר אנג'ל הוא מנהל מוביל עם ניסיון רחב בהובלת תהליכי צמיחה בחברות, וכן, בניהול ובייעוץ לחברות ציבוריות. יכולתו להתעמק, להבין את התהליכים העסקיים והתפעוליים ולמצוא את הדרך האופטימלית ליישומם יהיו יקרי ערך, במסלול שבו אורמת תמשיך להוביל את התעשייה הגאותרמית בעולם".

 

ישי דוידי, שותף מנהל בקרן פימי המכהן כיום מטעמה כיו"ר אורמת תעשיות, מסר במקביל כי "אני מכיר את אנג'ל כמנהל מוכשר עם חזון וניסיון רב. מועצת המנהלים מצפה להצטרפותו של מר אנג'ל שיוביל את החברה הייחודית ואת הנהלתה המקצועית להישגים רבים בשנים הקרובות".

 

 

יהודה ויהודית ברוניצקי יהודה ויהודית ברוניצקי צילום: בועז אופנהיים

 

אנג'ל (57) צבר את מרבית ניסיונו הניהולי בחברת ליפמן, שם עבד כ-27 שנים. בתפקידו האחרון שימש כנשיא ומנכ"ל החברה מפברואר 1999 ועד נובמבר 2006 מועד בו החברה נרכשה על ידי וריפון. לאחר הרכישה על ידי וריפון שימש אנג'ל כסמנכ"ל בכיר לתפעול גלובלי בוריפון עד 2008. לאחר מכן כיהן תקופה קצרה מ-2008 ועד 2009 כיו"ר דירקטוריון לידקום עד אשר נכנסה לפירוק. אנג'ל מנהל כיום פעילות השקעות פרטית ומכהן כדירקטור במספר חברות ציבוריות. בין החברות ניתן למצוא גם את ריטליקס, שנשלטה גם כן על ידי פימי, ונמכרה בשנה שעברה ל-NCR.

 

אנג'ל מסר אתמול כי "אני מודה למועצת המנהלים של אורמת אשר בחרה בי להיות המנכ"ל הבא של אורמת ואני מצפה להוביל את החברה ולהביא תשואה לבעלי המניות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x