שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הבורסה בתל אביב ננעלה בעליות קלות; רציו ירדה ב-2%

ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.2% ומדד הבנקים טיפס ב-1.4%; דלק קידוחים איבדה 1.6% ואבנר 1.2% אחרי הורדת המלצה מפסגות ל"החזק"; עוד במוקד: טאואר קפצה ב-7.6%, קומפיוג'ן ב-7.8%

מיקי גרינפלד 16:3109.02.14
ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60  

16:30 - נעילה חיובית בבורסה של תל אביב. מדד הבנקים עלה ב-1.4%. שותפות לווייתן ריכזו מחזורי מסחר גבוהים וסיממו את המסחר במגמה שלילית. 

 

15:40 - מחזור המסחר נכון לשעה זו: 545 מיליון שקל.  

 

15:15 - אופנהיימר מפרסם היום סקירה על טבע, בעקבות פרסום הדוחות ביום חמישי: "אין להתעלם מהרבעון המרשים של הקופקסון, עם מכירות בארה"ב בהיקף של 805 מיליון דולר, משמעותית מעל תחזיתינו. נדמה כי המצר כמעט שאינו מאבד נתח שוק, ובוודאי לא בדומה להפחדות שנשמעו כל העת בנוגע לתחרות האוראלית. אנו מעריכים כי מנית טבע תמשיך ותושפע מהחדשות שיגיעו סביב נושא אישור הקפוקסון הגנרי. צוות האנליסטים בארה"ב מעריך כי יישתכן שמניית החברה נהנתה בעת האחרונה מתהליך של 'חיפוש מקום מבטחים' מצד המשקיעים, אולם נאה שגם שינוי פני ההנהלה תרם חלק לא מבוטל לכך. אנו משאירים את המלצתנו למניית החברה על perform וללא מחיר יעד", נאמר בהמלצה.

 

14:35 - הבורסה נסחרת היום בטווח עליות של בין 0.3% ל-0.5% במדדים ת"א 25 ות"א 100. מחזור המסחר בשעה זו - 469 מיליון שקל.

 

14:20 - מדדי המניות ת"א 25 ו ת"א 100 רשמו בשבוע החולף תשואה חיובית של עד 0.6% ומדד ת"א 75 עלה ב-1.2%. למרות המגמה החיובית במדדי המניות בארץ ובחו"ל, נרשמו בשבוע החולף פדיונות בקרנות המנייתיות שאיבדו כ-40 מיליון שקל, הפדיונות התרכזו בקרנות מניות בארץ שאיבדו כ-50 מיליון שקל, ומנגד קרנות מניות בחו"ל שמרו על איזון וגייסו כ-10 מיליון שקל. זאת לעומת חודש ינואר בו נרשמו גיוסים של יותר מ־900 מיליון שקל - החודש הטוב ביותר באפיק זה, מאז 2006. כך, עפ"י אומדנים שבוצעו ע"י כלכלני מיטב דש.

 

14:10 - יוסי ביינארט, המנכ"ל הטרי של הבורסה בתל אביב, מינה את רו"ח דוד דרעי לתפקיד סמנכ"ל הכספים של הבורסה. דרעי שימש כסמנכ"ל הכספים של בית ההשקעות מיטב-דש בניהולו של אילן רביב מאז המיזוג בין דש למיטב שהתרחש לפני כשנה.

 

13:20 - נעם פינקו, אנליסט פסגות ברוקראז', מגיב לעסקת שותפות לווייתן-וודסייד בהורדת המלצה לאבנר, דלק קידוחים ורציו ל"החזק": "אנו סבורים כי השוק ציפה לעסקה בשווי קצת יותר גבוה של כ-7 מיליארד דולר. צירוף ענקית האנרגיה האוסטרלית מצוין לשותפות לווייתן לאור היקף המזומן בעסקה (שיעזור במימון חלק הון העצמי שלהן בפרויקט), העוצמה של וודסייד (שתעזור בהשגת מימון חיצוני לביצוע), הידע והניסיון שלה בפרויקטי הנזלה והקשרים שלה עם לקוחות במזרח הרחוק. החתימה תעזור להניע את הפרויקט ואנו נחכה לקבלת הודעות הקשורות לחוזי ייצוא במהלך השנה הקרובה. עם זאת אנו סבורים כי שווי השוק כיום של המניות משקף בצורה סבירה את שווי לווייתן (ביחס לסיכונים שעדיין עומדים בפניו) ולכן אנו מורידים את המלצותינו לאבנר, דלק קידוחים ורציו להחזק", אומר פינקו.

  

13:10 - מידרוג מאשרת מחדש דירוג A3 באופק יציב לסדרות האג"ח 8 ו- 9 של אזורים. כמו כן, מאשרת מידרוג דירוג זהה להנפקת סדרה חדשה/הרחבת סדרה קיימת בהיקף של עד 220 מיליון שקל, שישמשו למחזור חובות ולפעילות השוטפת של החברה.

 

11:15 - הקרנות המסורתיות רושמות השבוע גיוסים של כ-0.8 מיליארד שקל - עלייה של כ-40% ביחס לשבוע החולף. קרנות אג"ח כללי ואג"ח מדינה גייסו השבוע כ-750 מיליון שקל, המהווים כ-90% מכלל הגיוסים לקרנות המסורתיות. הקרנות הכספיות רשמו במהלך השבוע החולף גיוסים של כ-550 מיליון שקל- לעומת פדיונות קלים בשבוע הקודם. ובהמשך לכך, חזרה לגיוסים גם בקרב הקרנות השקליות, בדגש על קרנות מק"מ פלוס וקרנות שקל קצר, שרשמו השבוע גיוסים של כ-40 מיליון שקל.

 

11:00 - "אני מניח שבשותפויות חוגגים", אומר גיל בשן, אנליסט האנרגיה של בית ההשקעות IBI על הודעת שותפות מאגר לווייתן בסוף השבוע האחרון על הכנסת הענקית האוסטרלית וודסייד. "השוק להערכתי כבר לקח בחשבון שתהיה עסקה. אף אחד לא מופתע, התרחיש הבסיסי שהעסקה תחתם בשידרוג ובקרוב. אבל יש פה התקדמות וזה דבר חשוב. אין ספק שיהיה סנטימנט חיובי בניירות בימים הקרובים", אמר בשן.

 

10:15 - חברת הנדל"ן נתנאלסיימה גיוס סדרת אג"ח חדשה (סדרה ה') בהיקף כספי כולל של 42 מיליון שקל בריבית שנסגרה בשיטת מכרז על 5.55% שקלי. הגיוס הסתיים עם ביקושים של כ-126 מיליון שקלים, כ-300% מהיקף הסדרה המוצעת. החברה הציעה במסגרת המכרז 42 אלף יחידות במחיר נקוב של 1,000 שקלים ע.נ כל אחת, ובדרך של מכרז על שיעור הריבית, שלא תעלה על 7% שקלי.  

  

10:00 - יורופורט מדווחת כי חברה בשליטתה התקשרה בהסכם עם קופת חולים מאוחדת לרכישת מבנה בירושלים הידוע בשם "מצודת ירושלים". על פי ההסכם, הנכס נרכש כמות שהוא (as-is), תמורת 103 מיליון שקל בתוספת מע"מ. המבנה הנמכר אינו מאוכלס כיום, ויעודו בתב"ע הוא בית דיור מוגן. הוא כולל 116 יחידות דיור ו-100 מקומות חניה (וכן שטחים ציבוריים ושטחי שירות), והרוכשת מייעדת אותו לדיור מוגן.

 

בית מצודת ירושלים בית מצודת ירושלים צילום: גיא אסיאג

 

09:50 - בורסת תל אביב רושמת פתיחת שבוע אופטימית עם עליות במדדים המובילים.

 

09:35 - רבדמכרה 25% מנכס באירלנד תמורת 650 אלף יורו. הנכס הוא סופרמרקט בהקמה, שרבד החזיקה ב-55.2% מזכויות הבעלות עליו. בגין המכירה תרשום רבד רווח של 130 אלף יורו, ולאחרי השלמתה תחזיק ב-30.2% מהבעלות בנכס.

 

09:20 - אנלייט אנרגיהמקבוצת יורוקום, השלימהאת השלב המוסדי בהנפקת אג"ח וכתבי אופציה, כאשר קיבלה התחייבויות מוקדמות ממשקיעים מוסדיים בהיקף כספי כולל של כ-57 מיליון שקל. הגיוס צפוי לכלול הנפקה של אג"ח (סדרה ב' חדשה), בריבית קבועה של 7.25% ובמח"מ של כ- 4.55, וכן שילוב של כתבי אופציה הניתנים להמרה לאגרות החוב (סדרה ב') במשך חצי השנה הראשונה שלאחר ההנפקה.בהנפקה נתקבלו ביקושים בהיקף כולל של 153 מיליון שקל. מחיר המינימום ליחידה במכרז עמד על 960 שקל, והמחיר ליחידה שנקבע במכרז, לנוכח הביקושים הגבוהים, נקבע על 1,001 שקל.

 

08:25 - ארז צדוק מקרנות אביב כותב היום בסקירת פתיחתה השבוע כי  למרות נתוני תעסוקה מאכזבים, המשך הפחתת תוכנית הרכישות והפחד בשווקים, מדד המניות העולמי הוסיף 2.5% לערכו בסוף השבוע (חמישי-שישי). "זה לא אומר בהכרח שהירידות מאחורינו אבל זה אומר שישנם משקיעים לא מעטים שחושבים שירידות ינואר הן תיקון שיצר הזדמנויות קנייה ובריבית נמוכה עד אפסית, שוק המניות הוא מגנט רב עוצמה שמושך אליו מזומנים מכל העולם שמחפשים תשואה.

 

גם אנחנו חושבים כך. אז למי שהמתין לתיקון כדי להיכנס, אנחנו לא ממליצים לקנות מיד להתמלא במניות אבל כן מומלץ לקנות מניות בהדרגה. כמובן למי שכבר מושקע אנחנו ממליצים להתאזר בסבלנות ולהבין שעדיין צפויה תנודתיות, אבל שוק המניות העולמי ימשיך לעלות גם ב-2014. למשקיעים הישראליים אנחנו ממליצים לשים דגש על פיזור עולמי, ובישראל להעדיף חשיפה לחברות בעלות נוכחות ומנועי צמיחה בשווקי חו"ל", אומר צדוק.  

 

07:45 - ענקית האנרגיה האוסטרלית וודסייד נכנסה בסוף השבוע כשותפה במאגר הגז הטבעי לווייתן. מזכר ההבנות שנחתם בין האוסטרלים לשותפות לווייתן הנוכחיות - נובל אנרג'י, דלק קידוחים ואבנר מקבוצת דלק, ורציו כולל רכישה של 25% מהמאגר תמורת כ-2.7 מיליארד דולר שישולמו בכמה פעימות. חלקן של השותפות הנוכחיות ידולל, ומתווה התשלומים יכלול מנגנון התייקרות אוטומטי במידה שיימצא עוד גז במאגר. הצדדים מתחייבים להשלים את המו"מ עד לסוף מרץ הקרוב.

 

07:30 - גופי הפנסיה ממשיכים להאמין במניות כאפיק ההשקעות המועדף, וממשיכים להקטין חשיפה לאג"ח קונצרניות. כך עולה ממדיניות ההשקעה שפרסמו גופי הפנסיה לשנת 2014. מבדיקת מדיניות ההשקעה הצפויה בביטוחי המנהלים ובקופות הגמל, עולה כי מנהלי ההשקעות מקצים חשיפה של 42%-33% למניות לעומת חשיפה של 36%-28% שאותה הקצו בתחילת 2013. טווח החשיפה לאג"ח קונצרניות שנע בתחילת 2013 בין 34% ל־40%, התכווץ בצפי לשנת 2014 ל־35%-28%. גופים בודדים מתכננים חשיפה של 40% לאג"ח קונצרניות, אך רבע מתוכה היא לאג"ח קונצרניות מעבר לים ולא בשוק הקונצרני המקומי.

 

07:25 - הבורסות של ניו יורק נסגרו בשישי בעליות למרות דוח תעסוקה מאכזב לינואר. לפי דו"ח התעסוקה, נרשמה תוספת של 113 אלף משרות בלבד - לעומת תחזית לתוספת של 180-190 אלף משרות. שיעור האבטלה בחודש שחלף ירד, כצפוי, מ-6.7% ל-6.6%. זהו הדו"ח הגרוע השני ברציפות - לאחר שלפני כחודש הצביעו הנתונים על תוספת של 74 אלף משרות בלבד בדצמבר. "נתוני התעסוקה לא היו אסון. אנו מזהים שהיה אלמנט הקשור למזג האוויר, אך החוזק של הנכסים המנייתיים עדיין שם", אמר פיל אורלנדו, אסטרטג המניות ב-Federated Investors.

מה דעתך על מניית דלק קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מבין המניות הישראליות החוזרות עם פער ארביטראז' בולט: טאואר ופרוטליקס עם פער חיובי של 5.8%,קומפיוג'ןעם פער חיובי של 6.6%, אקס טי אלעם פער חיובי של 23.3%, סקיילקסעם פער שלילי של 4.6%, טופ אימג'עם פער שלילי של 17.9%, פריגועם פער שלילי של 4.3%.

 

מאגר לוויתן מאגר לוויתן צילום: אלעד גרשגורן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x