$
שווקי חו"ל

ענקיות האשלג אורלקלי ובלארוסקלי בוחנות שיתוף פעולה מחודש

דוברת בלארוסקולי אישרה היום כי המנכ"לים החדשים של שתי החברות נפגשו בחודש שעבר - פגישת דרג בכיר ראשונה מאז פרישת אורלקלי מקרטל האשלג, ביולי 2013

שירות כלכליסט 14:0003.02.14

חצי שנה מאז פרישתה הדרמטית של ענקית האשלג הרוסית אורלקלי (Uralkali) מקרטל האשלג המשותף לה ולבלארוסקלי (Belaruskali) הבלארוסית, ענקיות האשלג בוחנות אפשרות לשיתוף פעולה מחודש. 

היום דווח ברוסיה על פגישה שהתקיימה בחודש שעבר בין מנכ"ל אורלקלי דימיטרי אוסיפוב (Dmitry Osipov) לבין מנכ"לית ענקית האשלג מבלארוס, אלנה קורדרייאוואט (Elena Kudryavets) - פגישה ראשונה בדרג בכיר זה מאז הפרישה של אורקלי ביולי האחרון. גם אוסיפוב וגם קורדרייאוואט נכנסו לתפקידם לאחר פירוק הקרטל.

 

דוברת היצרנית הבלארוסית אישרה היום את דבר הפגישה, ואמרה כי השיחה בין שני המנכ"לים עסקה בשיתופי פעולה אפשריים בתחומים שאינם קשורים לפעילות בשוק. מאורלקלי לא נמסרה כל תגובה לידיעה.

 

במסגרת החלטת הפרישה מהקרטל מחודש יולי האשימה אורלקלי הרוסית את שותפתה הבלארוסית במכירת אשלג מחוץ לאזורי הסחר הקבועים שיועדו לה. בלארוס הגיבה במעצרו של מנכ"ל אורלקלי הקודם, ולאדיסלאב באומגרטנר (Vladislav Baumgertner) ודרשה שינוי בבעלות החברה לפני כל חזרה לשיתוף פעולה.

 

הפרישה גררה ציפיות להורדת מחירי האשלג - שהתממשו בהמשך - ובתגובה צנחו מניות האשלג העולמיות. 

 

אורלקלי החזיקה ב-51% מפעילות הקרטל לפני הפרידה, ועל פי גורמים המעורבים במגעים המתחדשים היא תדרוש גידול בהחזקה כתנאי לחזרה לפעילות במסגרת הקרטל. תנאי נוסף שתציב ככל הנראה אורלקלי הוא שרישום החברה המשותפת, כמו גם מרכז הפעילות שלה, יעשה מחוץ לבלארוס.   

 

מכרה אשלג מכרה אשלג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x