שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

תחת לחץ: אלקטרה צריכה שינתה מדיניות תגמול למנכ"ל

המוסדיים, בעלי מניות המיעוט התנגדו למדיניות התגמול משום שלטענתם היעדים שהוגדרו למנכ"ל יקי ודמני היו נמוכים ולא מאתגרים. החברה בתגובה העלתה את הרף, אך מנגד פיצתה את המנכ"ל בשיעור גבוה יותר של הבונוס מהרווח

יניב רחימי 09:1203.02.14

ביום חמישי תנסה אלקטרה מוצרי צריכה שבשליטת אלקו החזקות (60.3%) לאשר את מדיניות התגמול המתוקנת של החברה באסיפה מיוחדת של בעלי המניות. התיקונים נדרשו לנוכח התנגדותם של הגופים המוסדיים למדיניות התגמול.

להרים את הרף

התיקון הבולט במדיניות התגמול נוגע למענק השנתי למנכ"ל יקי ודמני, שמכהן בתפקידו משנת 2007. על פי מדיניות התגמול המקורית, ודמני היה זכאי לבונוס של 2% מהרווח לפני מס ובלבד שהרווח יעלה על 50 מיליון שקל. על רווח שמעל 100 מיליון שקל שיעור הבונוס היה אמור לעלות ל־2.5%.

 

הגופים המוסדיים הגדולים המחזיקים במניות אלקטרה צריכה הם פסגות, מנורה וקרנות הפנסיה הוותיקות. כפי שנחשף ב"כלכליסט", חלקם הביע התנגדות נחרצת לתנאי התגמול שהם התבקשו לאשר. המחלוקת המרכזית בין הצדדים נבעה מכך שלפי הצעת החברה, המנכ"ל יהיה זכאי לבונוס כבר מהשקל הראשון.

 

 

בעקבות התנגדות המוסדיים, שונתה נוסחת מדיניות התגמול ונקבעו מדרגות שונות של רווח לפני מס, שלכל אחת מהן נקבע שיעור מסוים שיהווה את הבונוס למנכ"ל. על רווח שבין 0 ל־50 מיליון שקל לא יינתן בונוס כלשהו. מנגד, שיעור הבונוס מהרווח עלה. כך, לדוגמה, על רווח שבין 50 ל־75 מיליון שקל יקבל ודמני בונוס שנתי של 3% מהרווח.

 

בשורה התחתונה, מצד אחד ודמני ניזוק מהתיקון היות שהוא לא זכאי לבונוס עבור רווח של עד 50 מיליון שקל, אך מצד שני הוא מקבל פיצוי בשיעור הבונוס מהרווח. כך שעל פי מדיניות התגמול החדשה, הבונוס למנכ"ל מגיע למקסימום האפשרי, 3 מיליון שקל — כשהחברה מרוויחה 130 מיליון שקל. בעוד שבמדיניות התגמול המקורית ודמני היה נדרש לרווח של 140 מיליון שקל כדי לזכות במענק השנתי המקסימלי.

 

שכר הבסיס של המנכ"ל נותר ללא שינוי ביחס למדיניות התגמול המקורית וינוע בטווח של 1.2–1.8 מיליון שקל עבור משרה בהיקף של 100%. התקרה לסכום התשלומים הכולל שמנכ"ל אלקטרה עשוי לקבל, נותרה ללא שינוי ונקבעה על 9.8 מיליון שקל.

 

יקי ודמני יקי ודמני צילום: אוראל כהן
 

התריעו מפני עזיבה

במסגרת המשא ומתן עם המוסדיים על מדיניות התגמול של אלקטרה, נציגיה של בעלת השליטה, אלקו החזקות, התריעו מפני תרחיש שבו ודמני יבחר לסיים את תפקידו אם המדיניות התגמול לא תזכה לתמיכתם.

מה דעתך על מניית אלקטרה צריכה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מחברת אלקטרה צריכה נמסר שיקי ודמני לא היה מעורב כלל בשיחות עם המוסדיים ואף התנגד להופיע בפניהם לדון על תנאי העסקתו, ולכן הדרישה לא הגיעה ממנו, לא בצורה ישירה ולא בצורה עקיפה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x