$
המלצות ואזהרות

סיטי בתחזית אופטימית על טבע: המניה עשויה לקפוץ ב-42%

זאת על רקע כניסתו של ארז ויגודמן לכיסא המנכ"ל, השינוי המתוכנן בדירקטוריון והאישור הצפוי מחר של ה-FDA לגירסה משופרת לקופקסון; לפי סיטי בתרחיש הפסימי טבע תרד ב-9%

שי סלינס 10:4628.01.14

"פרופיל הסיכוי סיכון של טבעהוא הגבוה ביותר בתחום. בתחזית האופטימית שלנו המניה עשויה לזנק ב-42% ובפסימית היא תרד רק ב-9%", כך לפי ליאב אברהם אנליסטים בסיטי בסקירה על חברת התרופות הישראלית. אברהם קבעה את מחיר היעד למניה על 50 דולר - פרמיה של 14% על מחיר הנעילה אמש בוול סטריט. 

 

בסיטי מתייחסים למינוי של ארז ויגודמן למנכ"ל החברה במקומו של ג'רמי לוין וכותבים כי הם אינם מצפים לשינוי מבני קיצוני בחברה, אך סבורים כי ויגודמן יפעל לטובת בעלי המניות. "אנחנו שויגודמן יוביל באגרסיביות את תוכנית ההתייעלות של טבע ויצעיד את הפיתוח העסקי של החברה קדימה", כתבו בבנק.

 

קופקסון קופקסון

 

בסיטי מתייחסים גם לתוכנית של החברה לשנות את הרכב הדירקטוריון על ידי צמצום החברים בו והוספת חברי דירקטוריון בעלי ניסיון מוכח בפארמה. "השינויים בדירקטוריון", כותבים בסיטי, יאפשרו לחברה לתכנן פרויקטים לטווח ארוך יותר וייטיבו עם בעלי המניות של החברה".

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

עוד מציינים לטובה בסיטי שהמשקיעים כבר הפנימו את העובדה שהחברה תאבד בקרוב את הבלעדיות על הפטנטים של הקופקסון וכי הם כבר מוכנים ליום שאחרי.

 

בסיטי טוענים כי טבע צפויה לקבל כבר מחר את אישור ה-FDA לגרסה משופרת של הקופקסון, תרופת הדגל של החברה, המיועדת לטיפול בטרשת נפוצה. זאת במטרה להתמודד עם התחרות הגנרית הצפויה השנה, כאשר הפטנט על התרופה יפוג. קופקסון משווקת כיום כזריקה יומית, ואילו החברה מבקשת לשווק את התרופה במינון גבוה יותר (40 מ"ג - לעומת 20 מ"ג בגרסה הקיימת) כך שמטופלים יוכלו להשתמש בתרופה רק שלוש פעמים בשבוע. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x