$
בורסת ת"א

טבע צפויה לקבל השבוע הכרעת ה-FDA לגבי גרסה משופרת לקופקסון

החברה מבקשת אישור לגרסה משופרת של התרופה לטיפול בטרשת נפוצה, במטרה להתמודד עם התחרות הגנרית הצפויה השנה, כאשר הפטנט על התרופה יפוג

ערן סוקול 20:0427.01.14

ענקית הגנריקה טבעצפויה לקבל השבוע את הכרעת מנהל המזון והתרופות אמריקאי (FDA) בנושא שיווק גרסה משופרת לקופקסון. כך על פי דיווח שפורסם היום (ב') בסוכנות הידיעות בלומברג.

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

החברה שתעבור לניהולו של ארז ויגודמן בתחילת פברואר, מבקשת אישור לגרסה משופרת של הקופקסון, תרופת הדגל של החברה, המיועדת לטיפול בטרשת נפוצה. זאת במטרה להתמודד עם התחרות הגנרית הצפויה השנה, כאשר הפטנט על התרופה יפוג.

 

קופקסון משווקת כיום כזריקה יומית, ואילו החברה מבקשת לשווק את התרופה במינון גבוה יותר (40 מ"ג - לעומת 20 מ"ג בגרסה הקיימת) כך שמטופלים יוכלו להשתמש בתרופה רק שלוש פעמים בשבוע.

 

במידה ואכן תקבל החברה את האישור הנדרש מה-FDA יתאפשר לחברה לסחוט יותר רווח מהמותג. גלעד אלפר, אנליסט באקסלנס ברוקראז' אמר כי "יש צפי בשוק לכך שה-FDA יאשר לטבע את הגרסה המתקדמת של קופקסון, מה שיעזור לטבע להתמודד עם התחרות הגנרית לתרופה, כמובן שהשוק רואה זאת בחיוב".

 

קופקסון, תרופת הדגל של טבע לטיפול בטרשת נפוצה קופקסון, תרופת הדגל של טבע לטיפול בטרשת נפוצה

 

בדצמבר סיפקה טבע תחזית כפולה לשנת 2014. עם שני תסריטים אפשריים, כאשר הראשון כולל כניסה של תחרות גנרית לקופקסון, ואילו התסריט השני אינו כולל כניסה של תחרות גנרית.

 

במידה ותיכנס תחרות גנרית לקופקסון, טבע צופה הכנסות של 19.3-20.3 מיליארד דולר ב-2014 ורווח תפעולי של 4.8-5.1 מיליארד דולר. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת יסתכם ב-2.7 מיליארד דולר בתסריט זה. הרווח הנקי המתואם צפוי להסתכם ב-4.2-4.5 דולר למניה בתסריט זה. השוק צפה רווח מתואם של 4.9 דולרים למניה.

 

תסריט זה צופה למעשה ירידה בהכנסות של טבע לעומת 2013, אותה צפויה טבע לסיים עם הכנסות של 19.5 - 20.5 מיליארד דולר על פי תחזיותיה.

 

במידה ולא תיכנס תחרות גנרית, טבע צופה הכנסות של 19.8 - 20.8 מיליארד דולר, כך שלמעשה, כניסה של תחרות גנרית תגרע כחצי מיליארד דולר מהשורה העליונה של טבע. הרווח התפעולי של טבע יסתכם בתסריט זה ב-5.35 - 5.65 מיליארד דולר כך שגם בשורה זו צפויה התחרות הגנרית לפגוע בטבע ב-550 מיליון דולר. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת יגיע ל-3 מיליארד דולר בתחזית זו. הרווח הנקי למניה יסתכם ב-4.8-5.1 דולר למניה בתסריט זה. גם בתסריט זה צפויות ההכנסות של טבע לעלות רק במעט לעומת 2013.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x