$
שווקי חו"ל

AT&T: "לא נרכוש את וודאפון"

ענקית הסלולר האמריקאית הודיעה לרשויות בבריטניה כי לא תגיש הצעת רכישה לחברה הבריטית; וודאפון צונחת ב-6% בבורסה של לונדון

שירות כלכליסט 10:5427.01.14

חברת AT&Tמסרה היום כי אינה מתכוונת להגיש הצעה לרכישת וודאפון. כך עולה מהצהרה שהגישה לרשויות הבריטיות.  

משמעות הדברים היא ש-AT&T, ספקית הסלולר השנייה בגודלה בארצות הברית, לא תוכל להגיש הצעת השתלטות בששת החודשים הבאים. בתגובה להודעה נפלו מניות וודאפון בבורסה של לונדון.

 

בנובמבר דיווחה סוכנות בלומברג כי בכירי AT&T פעלו להנחת היסודות לרכישה פוטנציאלית עוד השנה.

 

כמו כן, מקורב לחברה סיפר כי בפורום הכלכלי העולמי שנערך בשבוע שעבר בדאבוס ערך מנכ"ל AT&T רנדל סטיבנסון פגישה לא רשמית עם נציבת האיחוד האירופי לעניינים דיגיטליים נילי קרואס לדון ברכישות פוטנציאליות באירופה. לדבריו, סטיבנסון וקרואס דנו גם ספציפית באפשרות של רכישת וודאפון, וכן עלו לדיון נושאים רגולטורים נוספים.

  

AT&T מחפשת באירופה הזדמנויות צמיחה, לאחר שהשוק האמריקאי הפך תחרותי יותר. טי-מובייל וספרינט, הספקיות השלישית והרביעית בגודלן, מורידות מחירים ומרחיבות את השירותים שלהן בניסיון לשבור את הדומיננטיות של וריזון ו-AT&T בשוק.

 

AT&T AT&T צילום: בלומברג

 

"לבקשת הרגולטור הבריטי, AT&T מאשרת כי אין בכוונתה להגיש הצעה לרכישת וודאפון", מסרה בהצהרה החברה. על פי חוקי ההשתלטויות בבריטניה, לאחר הצהרה מסוג זה, למשך תקופה של שישה חודשים נאסר על המצהירה להגיש הצעה לרכישה של 30% או יותר בחברה שעל פי ההצהרה אין בכוונתה להגיש הצעה מסוג זה.

 

לכלל האמור יש סייג, שבו תחת תנאים מסויימים AT&T כן תוכל להגיש הצעה לוודאפון. בין תנאים אלה, הסכמה בקרב הדירקטוריון של וודפון להתעלם מההצהרה המוקדמת של AT&T, או הצעה מחברה אחרת לרכוש את וודאפון שמתירה ל-AT&T להגיש הצעה נגדית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x