$
בורסת ת"א

קרן ריברווד רוכשת את פילת מדיה ב־105 מיליון דולר

חברת התוכנה מבני ברק תתמזג עם המתחרה סינטק שבבעלות ריברווד. המרוויחים הגדולים הם בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' ושותפו ביורוקום השקעות

גולן חזני 23:2115.01.14

פילת מדיה מחליפה ידיים: ספקית התוכנה לניהול שידורי רדיו וטלוויזיה נמכרת לקרן ריברווד (Riverwood) תמורת 105 מיליון דולר.

מדובר בשווי הגבוה בכ־50% מעל שווי השוק של החברה, שסיימה את יום המסחר אתמול בבורסה בת"א בשווי של 250 מיליון שקל, לאחר שמתחילת השנה רשמה עלייה של 2.3%. עם זאת, בשנה האחרונה הכפילה המניה את שוויה כמעט פי 4.

 

המרוויחים הגדולים מהעיסקה הם שאול אלוביץ' ושותפיו ביורוקום השקעות המחזיקים כ־19.5% ממניות החברה, ובאופן אישי כ־3% נוספים כל אחד. אלוביץ ושותפיו יקבלו תמורתן 92 מיליון שקל.

 

שמואל סתת, מיכאל צוקרמן ואברהם אנגל, שהקימו את החברה בשנת 1998, יקבלו במסגרת האקזיט 13 מיליון שקל כל אחד. רוני ארליכמן, בתו של משה ארליכמן ז"ל שגם נמנה עם מייסדיה, תקבל 9 מיליון שקל.

 

ריברווד היא קרן השקעות אמריקנית, שרכשה לפני שנתיים את חברת סינטק מדיה, הפועלת בתחום של פילת.

 

סינטק לטשה עין לעבר פילת זמן רב וב־2009 רכשה חלק ממניות החברה והגישה הצעת רכש למיזוג עמה. ההצעה לא זכתה לרוב הדרוש ונכשלה.

הצעת הרכש של סינטק לא עלתה יפה: גרעין המייסדים המחזיק בכ־16% ממניות פילת חבר לגוש יורוקום מול בעלי המניות האחרים יוסף גרינפלד (18.5%) ואליעזר פישמן (7.67%), ואלה הפילו את ההצעה.

 

שאול אלוביץ', מבעלי השליטה בפילת מדיה שאול אלוביץ', מבעלי השליטה בפילת מדיה צילום: עמית שעל

 

לאחר הכישלון הגדילה סינטק את אחזקותיה בפילת ל־22.7%, אשר שוויין במסגרת העיסקה כעת הינו כ־88 מיליון שקל.

אלוביץ' מנהל בימים אלה משא ומתן למכירת חברה נוספת בשליטתו – חלל תקשורת. בעל השליטה בבזק דורש תמורת החברה שווי של 2 מיליון שקל ובמכרז למכירתה מובילות אייפקס, היספאסאט הספרדית ואינטלסאט.

 

הונה העצמי של פילת מדיה עמד בסוף הרבעון השלישי של 2013 על 121 מיליון שקל. החברה רשמה רווח של מיליון שקל בלבד בתשעה החודשים הראשונים של 2013, ואת 2012 כולה סיימה ברווח של 9 מיליון שקל. היקף ההתחיבויות של החברה נמוך ועומד על 43 מיליון שקל. מנייתה נסחרת בבורסות תל אביב ולונדון והציבור מחזיק ב־28% ממניותיה, כך שגם לו צפוי נתח מהאקזיט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x