$
בורסת ת"א

לן רוזן: "תור זהב חדש בתחום מדעי החיים"

מנכ"ל בנק ברקליס ישראל צופה כי השנה פעילות המיזוגים והרכישות תמשיך לצמוח, לאחר שהחברות הזרות חזרו לישראל: "ל־2014 יש פוטנציאל להיות פנטסטית עבור החברות הישראליות"

גולן חזני 08:5715.01.14

"ל־2014 יש פוטנציאל להיות פנטסטית עבור החברות הישראליות", כך מעריך מנכ"ל בנק ברקליס ישראל, לן רוזן. רוזן צופה כי השנה פעילות המיזוגים והרכישות תמשיך לצמוח, לאחר שהחברות הזרות חזרו לישראל.

 

הגורם שמסייע בעיניו לחברות אמריקאיות לבצע רכישות בישראל הוא ההבנה שהסביבה העסקית בישראל דומה לעמק הסיליקון. "הם גם מבינים שלישראלים יש מומחיות גבוהה ברשתות חברתיות והרבה מהעשייה בתחום יכולה לצמוח למהלך גדול".

 

מה דעתך על מניית אבן קיסר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ברקליס החל לפעול בישראל בשנת 2008 לאחר רכישת פעילות ליהמן ברדרס והוא מעסיק בארץ 100 עובדים. פעילות הבנק היא בתחום בנקאות ההשקעות ובין היתר ליווה הבנק את העסקות של החברות טבע, אבן קיסר, ורינט, צ'ק פוינט, אורבוטק, וינטגרה ואורמת.

 

בחודש האחרון ליווה הבנק את מכירת גיוון אימג'ינג לחברת קובידיאן תמורת מיליארד דולר, את מכירתה של CCI בשווי של למעלה מ־500 מיליון יורו לסינוורלד הבריטית ואת המימון בהיקף של 225 מיליון דולר לחוזה החדש של דור חיפושי גז.

 

במקביל החליט הבנק לסגור את פעילות הבנקאות הפרטית עוד לפני שהושקה. זאת בעקבות החלטה של ברקליס הבינלאומית לצמצם את הפעילות ב־130 מדינות בתחום הבנקאות הפרטית.

 

לן רוזן לן רוזן צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x