$
שוקי חו"ל

בורסות אירופה ננעלו בעליות למרות דו"ח התעסוקה בארה"ב

המדדים המובילים עלו בעד 0.7%. מוקדם יותר ננעלו בורסות אסיה במגמה מעורבת על רקע נתונים מאכזבים בסין

סוכנויות הידיעות 19:2410.01.14

בורסות אירופה ננעלו היום בעליות זאת למרות דו"ח התעסוקה בארה"ב לפי 74 אלף משרות נוספו למשק האמריקאי בדצמבר - העלייה הצנועה ביותר מאז ינואר 2011. 

 

שיעור האבטלה ירד מ-7% ל-6.7% - הרמה הנמוכה ביותר מאז אוקטובר 2008; עם זאת הירידה נובעת, בין השאר, מכך שרבים התייאשו מלמצוא עבודה.

 

פוטסי דאקס קאק

 

האנליסטים צפו כי למשק יתווספו 197 אלף משרות בדצמבר, וכי שיעור האבטלה יישאר על 7%.

  

לפי הערכות, עקב הנתונים החלשים הפדרל ריזרב עשוי לשקול שוב את התכניות לצמצום רכישות האג"ח; החודש הן הוקטנו ל-75 מיליארד דולר - אך ייתכן שיוחלט לדחות הפחתות נוספות עד שהתמונה בשוק העבודה תתבהר.

  

בורסת פרנקפורט בורסת פרנקפורט צילום: בלומברג

 

סוכנות הדירוג S&P אישררה את הדירוג המושלם של גרמניה (AAA). גם תחזית הדירוג נותרה על "יציב". בסוכנות ציינו לטובה את המשק התחרותי של גרמניה, כמו גם את המדיניות הפיסקאלית של הממשלה.

 

מניית יצרנית השעונים הגדולה בשווייץ, סווץ', עולה ב-3.7%; החברה אמנם פספסה את תחזית ההכנסות ל-2013, אך מסרה נתונים מעודדים לגבי השנה הנוכחית.

 

מוקדם יותר ננעלו בורסות אסיה במגמה מעורבת; ברקע: נתונים שפורסמו בסין שלפיהם העודף המסחרי צומצם.  

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי

 

הייצוא הסיני בדצמבר עלה ב-4.3% - פחות מתחזיות האנליסטים לגידול של 5%; היבוא זינק ב-8.3% - כך שהעודף המסחר צומצם בהיקף גדול מהצפוי - ל-25.6 מיליארד דולר.

 

"באחרונה יש קשר רופף בלבד בין הצמיחה בארה"ב לבין היצוא הסיני", אומר גארי אוונס, בכיר ב-HSBC הונג קונג. "הנתון האמור נותן לך אינדיקציה לגבי הכיוון אליו פונה הכלכלה הסינית, אבל להסיק ממנו לגבי הצמיחה הגלובלית".

 

באוסטרליה, מניות טינטו ו-BHP - יצואניות המחצבים הגדולות ביותר לסין - איבדו 2.5% ו-1.4%, בהתאמה. חברות הכרייה רשמו את הירידות החדות ביותר מבין עשר קבוצות התעשייה במדד MSCI אסיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x