שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

"אין קשר בין רווחיות סקיילקס למענקים"

בשל התנגדות אנטרופי, בוטלה אסיפה לאישור מדיניות התגמול בחברת התקשורת. אנטרופי: "בן־דב מבקש לעצמו את השכר הגבוה ביותר בענף"

אסף גילעם ורחלי בינדמן 08:3409.01.14

דו"ח של חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי שהמליץ לבעלי המניות בסקיילקס להתנגד למדיניות התגמול שמציע הדירקטוריון לבכירים, גרם לחברה לבטל את אסיפת בעלי המניות שנקבעה לאתמול. בדו"ח של אנטרופי שהגיע לידי "כלכליסט" מגדירה חברת הייעוץ את מדיניות התגמול המוצעת ליו"ר ובעל השליטה אילן בן־דב ולמנכ"ל יהל שחר כ"בינונית". אסיפת בעלי המניות נדחתה ליום חמישי הבא כדי לאפשר לסקיילקס "למצות הידברות עם אנטרופי בנוגע למדיניות התגמול".

 

"ביחס לתקרות השכר השוטף והקבוע שנקבעו עבור יו"ר הדירקטוריון והמנכ"ל עולה כי הנן גבוהות ביחס לקבוצת ההשוואה שפורסמה על ידי החברה", נאמר בדו"ח. אנטרופי חושפת כי תקרת שכרו החודשי ברוטו של בן־דב, שנקבעה על 150 אלף שקל בחודש, עשויה להגיע ביחד עם תגמול משתנה לשכר שנתי ברוטו של 3.6 מיליון שקל. שכר זה מציב את בן־דב "בראש רשימת קבוצת ההשוואה בפער של כ־19% מהחברה בעלת התגמול השני הכי גבוה, אשר שווי השוק שלה הינו יותר מפי שניים משווי השוק של סקיילקס". באנטרופי מדגישים כי הדבר דומה גם במקרה של תקרת השכר שמוצעת למנכ"ל, 3 מיליון שקל ברוטו בשנה.

 

באנטרופי יוצאים גם נגד חוסר השקיפות במדיניות התגמול המוצעת "באשר לקשר שבין רווחיות החברה לבין מתן מענקים לנושאי המשרה". בדו"ח נאמר כי תנאי הסף של שימור זיכיון סמסונג אמנם גוזר יעדים עסקיים מסויימים, אך אלו אינם גלויים לבעלי המניות "ומשכך אין ביכולתם לבחון את מידת הקשר בין ביצועים ותגמול".

   

 צילום: אוראל כהן

באנטרופי מסכמים את מדיניות התגמול שהציעה החברה ואומרים: "קביעת תקרות שכר אשר הנן גבוהות מהקיים היום בחברה וכן לעומת קבוצת השוואה, חוסר שקיפות באשר לתנאי הסף לפיהם יוענקו מענקים לנושאי המשרה בחברה אשר נמצאת בתהליך של הסדר חוב מול נושיה ולאחר ירידה משמעותית בשווי המניה לאורך השנים האחרונות, הנה חריגה על פי מדיניות אנטרופי".

 

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר בתחילת השבוע את הסדר החוב שגיבשה סקיילקס עם נושיה. הנושים המרכזיים של החברה, מחזיקי איגרות החוב מתשע סדרות לא מובטחות שלהם חייבת החברה 1.3 מיליארד שקל אישרו ברוב גורף את ההסדר המבוסס על דחיית חלק הארי של תשלומי הקרן למחזיקי האג"ח ואינו כרוך

בתספורת כלשהי.

 

על פי המתווה, ישולמו במועד המקורי שנקבע לתשלומי הקרן רק 20% מהחוב, ואילו יתרת החוב תשולם בדחייה של שלוש שנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x