$
בורסת ת"א

גם השותפים נוטשים: מנור יוצא מאי.די.בי

משפחת מנור – השותפה של נוחי דנקנר באי.די.בי את אחזקותיה (10.5%) במניות החברה

גולן חזני 08:2309.01.14

אתמול הגישו נאמני סדרות האג"ח של אחזקות בקשה לבית המשפט לאשר את שחרור 35% מסכום של 800 מיליון שקל מקופת החברה שהוקפא לטובת בעלי האג"ח. השופט איתן אורנשטיין רמז כי הדבר יהיה כרוך בהסכמת המחזיקים להפסקת ההליך המשפטי נגד החברה. אתמול אחה"צ הודיעו עורכי הדין של הנציגות, איל רוזובסקי וגיא גיסין, כי הם מפסיקים את ההליך. הצעד מעורר סימן שאלה לאור מצבה העדין של פתוח שעלולה להתקשות לעמוד ביכולת החזר החוב שלה. בנציגות הבהירו כי במידה וכך יקרה יוגש הליך חדש.

  

יצחק מנור יצחק מנור

שלשום חיסלה משפחת מנור – השותפה של נוחי דנקנר באי.די.בי את אחזקותיה (10.5%) במניות החברה. מכירת המניות במהלך המסחר התרחשה תוך צניחה של 51% בשווי המניה, במחיר מוצע של 1.97 שקל למניה ובתמורה כוללת של כ־9.5 מיליון שקל. המשפחה מכרה את אחזקותיה משום שעם ביצוע הסדר החוב של אי.די.בי ידוללו בעלי המניות של החברה לאפס, והיא תימחק מהבורסה, ומשום שמשפחת מנור מחזיקה גם בשליטה בבנק אגוד והפיקוח על הבנקים העמיד לה תנאי להיפטר מאחזקותיה בכלל ביטוח או בבנק איגוד, מאחר שלא יאשר אחזקה מקבילה.

 

אדוארדו אלשטיין ומוטי בן־משה מונו אתמול כדירקטורים בפתוח. שולם לפידות מונה כדירקטור חליף, לאחר שהשופט אישר את בקשת נאמני האג"ח של החברה.שלשום השתתפו אלשטיין ובן משה בישיבת דירקטוריון אי.די.בי פיתוח על תקן של משקיפים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x