$
בורסת ת"א

מיזוג פריון–קונדואיט: סרגלי הכלים משתלטים על מדדי היתר

מניית פריון צפויה להיות המניה עם המשקולת הגדולה ביותר במדדי היתר (כ־10%), ולכן למדדים אלו תיווצר תלות גדולה בתחום סרגלי הכלים

אורי טל טנא 07:4308.01.14

ביום חמישי הודיעה פריון על השלמת המיזוג עם חטיבת קליינט־קונקט של קונדואיט. כתוצאה מהמיזוג הקצתה פריון למחזיקי קונדואיט 81% ממניות החברה הממוזגת, וכך נוצרה במדדי היתר מניית ענק ששווי השוק שלה הוא כ־2.9 מיליארד שקל.

 

בסוף השבוע שלאחר רישום המניות בבורסה בתל אביב יתבצע עדכון "מספר מניות במדד שבועי" במניות פריון, והמשקולת שלה במדדי יתר־מאגר ויתר־50 תקובע על המשקולת המקסימלית במדדי היתר - 10%. העלייה במשקולת תוביל לביקוש של כ־50 מיליון שקל שיזרימו תעודות הסל על מדדי היתר למניית פריון.

 

בנוסף המניה תקבל ביקוש של כ־4 מיליון שקל מתעודות הסל על מדד בלוטק־50. תזמון הביקוש תלוי במועד רישום המניות בפועל, ואם הוא יבוצע עד לנעילת המסחר ביום רביעי, הביקוש יתבצע במסחר הנעילה ביום חמישי שלאחר רישום המניות.

 

באותו מועד תעודות הסל על מדדי יתר־50 ויתר־מאגר יזרימו היצע מהותי של כ־25 מיליון שקל למניות כל אחד משני המדדים, ותעודת הסל על מדד בלוטק־50 תזרים היצע של כ־4 מיליון שקל למניות המדד.

 

לאחר עדכון "מספר מניות במדד" במניית פריון ועד לאמצע יוני, מניית פריון צפויה להיות המניה עם המשקולת הגדולה ביותר במדדי היתר (כ־10%), ולכן למדדים אלו תיווצר תלות גדולה בתחום סרגלי הכלים (בנוסף לפריון, מניית בבילון מהווה כ־2.5% במדד יתר־ 50 ו־1.7% במדד יתר־מאגר.

 

במדד יתר־מאגר נסחרות גם מניות ווייטסמוק וסומוטו). באמצע יוני מניית פריון צפויה לעזוב את מדדי היתר ולעבור למדדי ת"א־100 ות"א־75.

 

ג'ף מנדלבאום מנכ"ל פריון (מימין) ורונן שילה מנכ"ל קונדואיט ג'ף מנדלבאום מנכ"ל פריון (מימין) ורונן שילה מנכ"ל קונדואיט צילום: ענר גרין

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x