$
בורסת ת"א

בני לנדא: "ארז ויגודמן עשוי מהחומר הנכון לנהל את טבע"

כך כתב לנדא שפועל למינוי מנכ"ל מכתשים אגן לניהול ענקית הגנריקה הישראלית במקומו של ג'רמי לוין שהתפטר לפני כחודשיים. לנדא: "ויגודמן הוא אדם ישר, בעל יכולות ניהול מצוינות שוול סטריט תלמד לאהוב"

שי סלינס 09:4706.01.14

"ארז ויגודמן עשוי מהחומר הנכון לנהל את טבעבמקומו של ג'רמי לוין", כך כתב בני לנדא במכתב לבעלי המניות של ענקית הגנריקה הישראלית לפי דיווח בבלומברג. "ויגודמן הוא  אדם ישר, בעל חשיבה אסטרטגית ויכולות ניהול מצוינות שוול סטריט תלמד לאהוב", הוסיף לנדא במכתב.

 

לפי הדיווח, בעלי המניות בטבע ובראשם לנדא דוחקים במשקיעים למנות את ארז ויגודמן מנכ"ל מכתשים אגן, למנכ"ל החברה כבר בחודש הקרוב.  ויגודמן הוא המועמד המועדף על הדירקטוריון במקומו של ג'רמי לוין שפוטר לפני כחודשיים, אם כי ההצבעה על המינוי טרם בוצעה.

 

לפני מספר ימים נודע כי לנדא, אחד המשקיעים המרכזיים בטבע, מנסה לגבש קוצת משקיעים שתביא להחלפת הדירקטוריון בטבע. לפי הדיווח, לנדא שלח מייל לקבוצת משקיעים בכירים בטבע, בסמוך להתפטרות המנכ"ל, ג'רמי לוין, בו קורא להחליף את הדירקטוריון ושולח רמז עבה לכיוון יו"ר הדירקטוריון פיליפ פרוסט.

 

 

בני לנדא בני לנדא צילום: אוראל כהן

 

כפי שנחשף בכלכליסט לפני כשבועיים, רשימת המועמדים של החברה צומצמה לשלושה מועמדים אחרונים, כאשר אחד מהם הוא ויגודמן. מנכ"ל טבע הנוכחי הוא איל דשא, סמנכ"ל הכספים לשעבר, שמכהן בתפקיד באופן זמני ועשוי אף הוא להיות אחד המועמדים הסופיים.

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

טבע צפויה להתמודד בשנה הקרובה עם אתגרים רבים, בהם תוכנית הקיצוצים המסיבית שעליה הכריזה החברה, כאשר במקביל, במהלך שנת 2014 צפויים לפקוע חלק מהפטנטים על תרופת המקור הבולטת של החברה, הקופקסון, לטרשת נפוצה. המנכ"ל הקודם, לוין, בנה אסטרטגיה שבמסגרתה סימנה טבע כמה תחומים עיקריים, בהם בריאות האשה, מערכת העצבים המרכזית, מערכת הנשימה וסרטן, כתחומים בהם היא תתמקד. זאת במקביל לפיתוח ישויות טיפוליות חדשות (NTE), תרופות המשמשות במקביל לטיפול בכמה בעיות רפואיות או מקטינות את מספר הטיפולים היומי בתרופה מסוימת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x