$
שווקי חו"ל

וולס פארגו מוריד המלצה לאפל: "חשש לרווחיות החברה כשיושק האייפון 6"

בבנק קובעים למניה מחיר יעד הדומה למחיר השוק וטוענים כי הסמארטפונים שיתחרו באייפון 6, אם וכאשר ישיקו אותו באפל, יפגעו ברווחיות של החברה

סוכנויות הידיעות 15:4202.01.14

וולס פארגו הורידו היום (ה') את ההמלצה למניית ענקית הטכנולוגיה, אפל, ל"תשואת שוק", כך לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל.

 

להורדה בדירוג לא התלוותה הורדת מחיר יעד למניה שעדיין עומד על הטווח של 536 - 581 דולר למניה. נכון לפתיחת המסחר היום בוול סטריט מניית אפל נסחרת במחיר של 561 דולר.

 

"התחזית השורית שלנו לאפל התבססה על הציפייה לעלייה במרווח גולמי הודות למחזור המכירות של מכשיר ה-S5. על אף שאנו עודנו משוכנעים בתחזית זו ובפוטנציאל העלייה של יחידת האייפד והאייפון של החברה, הרי שאנו מאמינים שהדבר מגולם ברובו בהערכת השווי", כך כתב מיינרד אום, אנליסט טכנולוגיה בוולס פארגו.

 

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אום הוסיף כי קיים חשש לפגיעה ברווחיות של אפל אם וכאשר יושק המכשיר הבא של החברה - האייפון 6. "הסמארטפונים שיתחרו באייפון 6, יפגעו ברווח הגולמי של אפל כשיושק המוצר". 

 

מניית אפל סיימה את 2013 בעלייה של 10% והחברה נסחרת לפי שווי שוק של 505 מיליארד דולר. 

 

מטה אפל קליפורניה (הדמיה) מטה אפל קליפורניה (הדמיה)

 

מכירות האייפון 5c משביעות רצון

על אף החששות המוקדמים מצד אנליסטים ומשקיעים למכירות איטיות, האייפון 5S נמכר בקצב משביע רצון עבור אפל. על פי נתוני חברת המחקר Mixpanel, היקף החדירה של הדגם החדש חצה בימים אלו את רף ה-10% מכלל משתמשי האייפון בעולם. על פי נתוני החברה, שמופקים באמצעות מעקב אחר נתוני הגלישה הסלולרית של עשרות מיליוני משתמשים, קצב האימוץ של האייפון 5S נע בין 0.75% ל-1% מכלל משתמשי האייפון שעוברים אליו מדי שבוע, לעומת קצב של 0.25%-0.5% בלבד במקרה של האייפון 5.

 

נתונים אלה הם בשורה טובה לאפל, שעל פי דיווחים קודמים התקשתה לשכנע את הלקוחות הפוטנציאליים לרכוש את הדגם הזול יותר (549 דולר בארה"ב, 100 דולר פחות מה-5S) ובעל העיצוב הצבעוני, ואף סגרה את אחד מקווי הייצור שלו בשל הביקוש הנמוך.

 

רק לאחרונה החלה אפל למכור את האייפון 5S ו-5C בסין - בספקית התקשורת הגדולה בעולם. הצפי הוא למכירות שיגיעו עד ל-20 מיליון יחידות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x